Oracle przebija i sprawdza

Cena jaką koncern oferuje za przejęcie PeopleSoft wzrosła o kolejny miliard dolarów. Teraz stawką jest już 7,5 mld USD. Oracle liczy na to, że nowa oferta skusi zarówno dotychczasowych właścicieli PeopleSoft jak i byłych akcjonariuszy J.D. Edwards, którzy w wyniku ubiegłotygodniowej transakcji otrzymali akcje PeopleSoft.

Jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się, że fuzja PeopleSoft/J.D. Edwards skłoni Oracle do wycofania się z planów przejęcia dostawcy systemów ERP. Koncern okazał jednak duże zdeterminowanie. Nowa oferta opiewająca na 7,5 mld USD wygasa 15 sierpnia. „Będziemy przedłużać jej termin, aż do skutku.” – twierdzą przedstawiciele Oracle.

PeopleSoft to nie jedyny łakomy kąsek jaki firma dowodzona przez Larry’ego Ellison’a wzięła na celownik. Oracle już na początku lipca potwierdził, że rozważa kilka innych inwestycji. Na przejęcia koncern zarezerwował już ok. 6,5 mld USD w gotówce i papierach wartościowych. Ponadto firma ma do dyspozycji dalsze 5 mld USD w postaci linii kredytowej uruchomionej przez Credit Suisse.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200