Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner

Korporacja poinformowała, że uzyskała wszystkie wymagane zgody (w tym zgodę Unii Europejskiej) niezbędne do sfinalizowania operacji zakupu firmy Cerner, która specjalizuje się w opracowywaniu rozwiązań dedykowanych dla szpitali i placówek służby zdrowia. Transakcja opiewa na kwotę 28,3 mld USD.

Grafika: rawpixel/freerangestock

Oracle spodziewa się zakończenia oferty przejęcia niezwłocznie po jej wygaśnięciu, co nastąpi o północy 6-go czerwca 2022 roku. Zakończenie oferty przejęcia podlega warunkom określonym w zestawieniu złożonym przez Oracle w Komisji ds. Giełdy i Papierów Wartościowych USA 19 stycznia 2022 r., z późniejszymi zmianami. Zakończenie transakcji uzależnione jest od spełnienia określonych warunków zamknięcia, w tym od tego, czy akcjonariusze firmy Cerner wezwą do sprzedaży większości pozostających w obrocie akcji Cernera w ramach oferty przejęcia.

Szczegóły tego przejęcia poznamy jeszcze w tym tygodniu, gdy podczas planowanego na 9-go czerwca wydarzenia online przemówi Larry Ellison (prezes rady nadzorczej Oracle oraz dyrektor ds. wdrożeń i rozwoju technologii). Zgodnie z zapowiedzią, omówi on szerzej plany firmy Oracle dotyczące tego przejęcia. Aby wziąć udział w tym spotkaniu, należy się zarejestrować tutaj.

Zobacz również:

  • „Kwadrans z Technologią”. Przygoda z AI jest jak podróż…
  • Najnowsza baza danych Oracle została wzbogacona o kolejne funkcje AI

Komentując to wydarzenie Larry Ellison powiedział, „Pracując razem, Cerner i Oracle są w stanie przekształcić sposób świadczenia opieki zdrowotnej poprzez wyposażenie pracowników medycznych w systemy informacyjne nowej generacji. Nasze nowe, łatwe w użyciu systemy mają na celu zmniejszenie obciążeń administracyjnych dla pracowników służby zdrowia przy jednoczesnej poprawie poczucia prywatności pacjentów i obniżeniu ogólnych kosztów opieki zdrowotnej”.

Z kolei David Feinberg (prezes i dyrektor naczelny firmy Cerner) mówi: „Cerner to lider w zakresie cyfryzacji opieki medycznej. Nadszedł czas, aby zrealizować nasz prawdziwy cel, wykorzystując właściwe narzędzia, które w odpowiednim czasie dostarczają pracownikom ochrony zdrowia potrzebne informacje”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200