Oracle i Microsoft opracowały wspólnie nową chmurową usługę

Obie firmy nawiązały kilkanaście miesięcy temu współpracę, która zaowocowała powstaniem nowej usługi noszącej nazwę Oracle Database Service for Azure. Zapewnia ona klientom Azure bezpośredni dostęp do baz danych Oracle działających w ramach firmowego środowiska OCI (Oracle Cloud Infrastructure).

Grafika: CMSWire

Nowa usługa pozwala klientom obu firm lokować swoje obciążenia na platformach Microsoft Azure i Oracle Cloud. Jest to usługa zarządzalna, która umożliwia firmom udostępnianie i zarządzanie bazami danych Oracle działającymi na platformie OCI, z użyciem natywnego interfejsu API platformy Azure i konsoli. Oznacza to, że przedsiębiorstwa mogą monitorować bazy danych Oracle bezpośrednio ze środowiska platformy Azure.

Firmy informują, że za usługi Oracle Database Azure i Oracle Interconnect Azure (jak i transfer danych, które są wymieniane między tymi usługami) klienci nic nie płacą, dodając jednocześnie, że za dodatkowe usługi, takie jak Azure Synapse czy Oracle Autonomous Database, są już płatne.

Zobacz również:

  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM
  • Najnowsza baza danych Oracle została wzbogacona o kolejne funkcje AI
  • Windows 11 Home vs Pro - czy SMB wystarczy wersja Home?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200