Oracle dokupuje oprogramowanie do pakietu EPM

Do pakietu oprogramowania biznesowego Oracle dołączą nowe rozwiązania wspomagające sprawozdawczość finansową. Przedstawiciele koncernu poinformowali o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia praw do oprogramowania amerykańskiej firmy HyperRoll.

Oprogramowanie firmy HyperRoll jest wykorzystywane m.in. przez grupy kapitałowe i duże przedsiębiorstwa o rozległej strukturze organizacyjnej. Mechanizmy HyperRoll umożliwiają m.in. skrócenie czasów realizacji zapytań do hurtowni danych oraz przyspieszenie procesów raportowania finansowego. W efekcie oprogramowanie amerykańskiej spółki pozwala m.in. na przyspieszenie procesów gromadzenia danych finansowych oraz skrócenie czasu poświęcanego na przygotowanie kwartalnych i rocznych raportów.

Rozwiązania HyperRoll współpracują ze wszystkimi najważniejszymi środowiskami bazodanowymi, w tym m.in. bazami opartymi na silnikach Oracle, IBM DB2 i Microsoft SQL Server. HyperRoll oferuje również oprogramowanie dedykowane do współpracy z systemami SAP. Po zakończeniu transakcji oprogramowanie HyperRoll zostanie włączone w skład pakietu Oracle Enterprise Performance Management.

Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w tym roku. Wartość kontraktu nie podano. Nie ujawniono również planów rozwoju oprogramowania HyperRoll - nie wiadomo m.in. czy Oracle zamierza kontynuować wsparcie dla systemów bazodanowych IBM DB2 i Microsoft SQL Server. Kierownictwo koncernu nie wyklucza jednak, że cześć dotychczasowych pracowników HyperRoll znajdzie zatrudnienie w Oracle.

W ciągu ostatniego roku koncern z Redwood Shores kupił m.in. firmy: GoldenGate Software, Conformia Software i mValent. Z pewnością najgłośniejszą transakcją zapowiedzianą przez kierownictwo Oracle w ciągu ostatnich 12 miesięcy jest jednak zamiar przejęcia firmy Sun Microsystems.

Czytaj też:

IBM na celowniku Oracle

Oracle ma wyższe zyski mimo spadku przychodów

Oracle obiecuje rozwój platform SPARC i Solarisa

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200