Oracle Polska zwiększył obroty o ponad 60%

Obroty firmy za miniony rok kalendarzowy wyniosły ponad 222 ml zł.

Oracle Polska podał, że obroty firmy zwiększyły się w minionym roku o 61% i wyniosły 222,9 mln zł. Według raportu Computerworld TOP 200 z maja ub.r. obroty firmy w roku 1999 wyniosły 138,4 mln zł.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że miniony rok był rekordowy dla polskiego oddziału nie tylko pod względem obrotów, ale także dynamiki ich wzrostu. Szczególnie duża była ona w przypadku sprzedaży aplikacji wchodzących w skład systemu Oracle E-Business Suite.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Nvidia: spadek przychodów o 51% w dziale gamingowym
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

Pod względem sprzedaży licencji oprogramowania firma uzyskała wzrost ok. 72%.

"Tak doskonałe wyniki w tym roku zawdzięczamy kilkunastu ważnym kontraktom z dużymi przedsiębiorstwami, które znacznie umocniły pozycję technologii Oracle w najważniejszych sektorach polskiej gospodarki. Do najważniejszych umów aplikacyjnych zawartych w ub.r. należy niewątpliwie rekordowy kontrakt z PZU Życie. Stał się on największym kontraktem na dostawę systemu ERP zawartym w 2000 roku na polskim rynku, osiągając wartość 4 mln USD" - powiedział Wojciech Woźniak, dyrektor Działu Sprzedaży do Klientów Strategicznych Oracle Polska.

Uzyskane w minionym roku wyniki finansowe plasują polski oddział Oracle Polska wysoko na tle innych oddziałów macierzystej firmy. Biorąc pod uwagę sprzedaż, Oracle Polska znalazła się na 15. miejscu na świecie, a pod względem wzrostu sprzedaży - na 4.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że udział Oracle Polska w całym polskim rynku oprogramowania wynosi obecnie co najmniej 8,5%, co jest również najlepszym wynikiem wśród oddziałów firmy, działających na rynku europejskim.

***

Oracle podpisuje kolejną umowę z Telekomunikacją Polską SA

Oracle Polska utworzył nowy dział

Obroty Oracle Polska przekroczyły 120 mln zł

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200