Oracle Fusion Cloud ERP w kwadracie Gartnera

Firma Oracle po raz czwarty z rzędu uzyskała tytuł lidera w raporcie „2022 Gartner Magic Quadrant for Cloud ERP for Product-Centric Enterprises” za pakiet Oracle Fusion Cloud Enterprise Resource Planning (ERP). Oracle uplasował się na najwyższej pozycji na osi "zdolność do realizacji" i najdalej w prawo na osi "kompletność wizji".

fot. Adobe Stock

Omawiany raport, w którym oceniono 11 dostawców, posługuje się własną definicją Gartnera "composable ERP" (pakiet ERP łatwy do konfigurowania). W raporcie czytamy: "Strategia ta polega na udostępnieniu kompozytowych aplikacji oraz platform oprogramowania jako usługi, które są wysoce konfigurowalne, dobrze skomunikowane i elastyczne, umożliwiające łatwe dostosowanie do wymagań przyszłych technologii".

Według raportu "Liderzy ukazują definiującą rynek wizję tego, jak systemy i procesy ERP dedykowane firmom produkcyjnym mogą być wspierane i ulepszane poprzez przeniesienie ich do chmury. Łączą to z wyraźną zdolnością do realizacji swojej wizji poprzez produkty, usługi i strategie rynkowe. Liderzy charakteryzują się doskonałą funkcjonalnością we wszystkich obszarach operacyjnych i administracyjnych ERP. Posiadają wiele udanych wdrożeń, a ich partnerzy - integratorzy systemów często wykorzystują ich ofertę do wspierania inicjatyw transformacji biznesowej".

Zobacz również:

  • Większa wydajność nie oznacza większego TCO
  • Trendy i wyzwania dla przedsiębiorców w 2024 roku – ekspercka analiza Comarch
  • Procesory graficzne Nvidia H100 Tensor Core w Oracle Cloud

System Oracle Cloud ERP jest częścią pakietu Oracle Fusion Cloud Applications Suite, kompletnego zestawu aplikacji w chmurze zaprojektowanych i zbudowanych z myślą o zmieniających się potrzebach klientów. Umożliwia organizacjom szybką optymalizację działalności dzięki bezdotykowym procesom, predykcyjnym analizom i wbudowanym funkcjom współpracy. Dzięki funkcjom uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji i innowacjom opartym na potrzebach klientów, Oracle Cloud ERP pomaga organizacjom zwiększyć wydajność, realizować nowe modele biznesowe, reagować na zmieniające się warunki rynkowe i wykorzystywać możliwości rynkowe.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200