Oracle Enterprise Manager ze wsparciem aplikacji SAP

W ramach umowy partnerskiej z firmą Nimsoft, Oracle zamierza poszerzyć oprogramowanie systemu zarządzania o możliwość monitorowania i obsługiwania aplikacji SAP.

Firma udostępniła także wydanie 3 Oracle Enterprise Manager 10g i nowe wtyczki programowe do tego produktu, pozwalające na zarządzanie oprogramowaniem dostawców trzecich.

Oracle i Nimsoft współpracują nad zintegrowaniem wtyczki programowej NumBUS SAP R/3 z Oracle Enterprise Manager 10g, która ma umożliwić użytkownikom monitorowanie i zarządzanie aplikacjami SAP. Rozszerzona wersja Enterprise Manager ma być dostępna w drugim kwartale br.

Nowe wtyczki, które wprowadzono w wydaniu 3 - dla BMC Remedy Service Desk i IBM WebSphere MQ wersji 5.3 i 6 - mają zapewnić monitorowanie wydajności tych produktów w ramach Oracle Enterprise Manager 10g.

Poza nowymi wtyczkami programowymi, Oracle Enterprise Manager 10g Release 3 zawiera także poszerzone możliwości wyposażania cyfrowego i uzyskiwania informacji biznesowych z aplikacji Oracle, w celu wykonywania diagnostyki biznesowej.

Produkt dostępny jest na platformie Linux i Windows. Klienci biznesowi mogą uaktualnić dotychczasowe wydanie produktu bezpłatnie, ściągając nowe wydanie z witryny Oracle.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200