Optimus zawarł umowę ramową z NATO

Firma podpisała wczoraj (27 czerwca) umowę ramową typu BOA (Basic Ordering Agreement) z agencją NATO - NC3A uprawniającą do udziału w organizowanych przez nią przetargach. NC3A jest odpowiedzialna za zakupy i dostawy rozwiązań teleinformatycznych dla administracji i sił zbrojnych paktu północnoatlantyckiego

Firma podpisała wczoraj (27 czerwca) umowę ramową typu BOA (Basic Ordering Agreement) z agencją NATO - NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency) uprawniającą do udziału w organizowanych przez nią przetargach. W ramach Pionu Systemy Optimusa został utworzony Dział ds. Relacji z NATO. Agencja NC3A jest odpowiedzialna za zakupy i dostawy rozwiązań teleinformatycznych dla administracji i sił zbrojnych paktu północnoatlantyckiego.

BOA to rodzaj umowy generalnej między potencjalnym dostawcą a NC3A. Określa się w niej m.in. koszt rozwiązania. Aby uprościć dokonywanie zakupów, NATO tworzy listy dostawców. Podstawą tego są właśnie umowy BOA. Dzięki nim agencja może pominąć procedurę przetargu międzynarodowego, wybierając dostawcę z listy referencyjnej.

Zobacz również:

  • Apple rozważa rezygnację z chińskiego poddostawcy podzespołów
  • Polska technologia 5G idzie w świat

W październiku 2000 r. podpisała umowy ramowe typu BOA z pierwszymi dwiema polskimi firmami teleinformatycznymi - ComputerLand SA i Softbank SA. O podobne kontrakty w ubiegłym roku ubiegały się także: DGT sp. z o.o., Przemysłowy Instytut Telekomunikacji, Rodan System sp. z o.o. i Solidex SA.

Wszystkie polskie firmy otrzymały wcześniej z Ministerstwa Gospodarki deklarację uprawniającą do uczestniczenia w przetargach w ramach Programu Inwestycyjnego NATO (NSIP). Służy on do wspólnego finansowania przedsięwzięć związanych z rozbudową, modernizacją i remontami infrastruktury wojskowej paktu. Roczny budżet NSIP wynosi ok. 700 mln USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200