Optimus wydziela dział systemów

Optimus SA poinformował o utworzeniu spółki zależnej Optimus Systemy Sp. z o.o., w której objął 100% udziałów. Operacja ma umożliwić połączenie Pionu Systemy Optimusa z Optimus Lockheed Martin (OLM). ...

Optimus SA poinformował o utworzeniu spółki zależnej Optimus Systemy Sp. z o.o., w której objął 100% udziałów. Operacja ma umożliwić połączenie Pionu Systemy Optimusa z Optimus Lockheed Martin (OLM).

Operacja jest elementem strategii firmy, zakładającej wydzielenie poszczególnych działów do spółek zależnych, w ramach porządkowania struktury grupy kapitałowej. W przyszłości podobna operacja ma być przeprowadzona m.in. z działami komputerów i dystrybucji.

Działalność nowej spółki, której siedziba będzie w Nowym Sączu, ma się skupić na opracowywaniu i dostarczaniu produktów oraz usług związanych z systemami informacyjnymi, integracją systemów a także zaawansowanymi technologiami. Wcielenie spółki Optimus Systemy do OLM ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

***

Pion integracji Optimusa będzie współpracował z OLM

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200