Optimus podzielony

Sąd zarejestrował wydzielenie części technologicznej Optimusa, podwyższenie kapitału Optimus Technologie SA i zmianę nazwy spółki na Grupa Onet.pl. Ponadto nazwa spółki Optimus Technologie SA zmieniona została na Optimus SA.

Sąd zarejestrował wydzielenie części technologicznej Optimusa, podwyższenie kapitału Optimus Technologie SA i zmianę nazwy spółki na Grupa Onet.pl. Nazwa spółki Optimus Technologie (OT) zmieniona została na Optimus SA. Prawo do tej nazwy zapewniał OT przyjęty plan podziału Optimusa. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału Optimus Technologie SA, zgodnie z zapowiedzią giełda wstrzymała notowania Optimusa, do dnia poprzedzającego rozpoczęcie notowań spółek powstałych w wyniku podziału. Według komunikatu KPWiG, będzie to okres nie dłuższy niż miesiąc. Według zapowiedzi przedstawicieli Optimusa, debiut nowopowstałych spółek nastąpi jednak szybciej, w perspektywie kilku dni od zarejestrowania podziału.

Optimus zmienia nazwę na Grupa Onet.pl, w jej skład wchodzą spółki Onet.pl i DRQ - producent oprogramowania. Do nowopowstałej spółki Optimus Technologie (OT) przeniesiona została natomiast działalność technologiczna Optimusa. Każdy akcjonariusz Optimusa otrzyma za jedną akcję Optimusa akcję serii C nowej spółki, zachowując też akcje grupy portalowej. Kapitał akcyjny Optimusa Technologie będzie dzielił się na 9,38 mln akcji, z czego 6,88 zostanie przydzielonych akcjonariuszom, a 2,5 mln (serii A i B) będzie w posiadaniu Grupy Onet.

Zobacz również:

  • Ponure prognozy Intela
  • Musk wycofał ofertę kupna Twittera

Podział Optimusa nastąpił w związku z przejęciem firmy przez BRE Bank i Zbigniewa Jakubasa. 20% uprzywilejowanych akcji firmy odpowiadających 49,9 % głosów na WZA zbyli oni na rzecz holdingu ITI, który jednak interesował się tylko internetową częścią Optimusa - portalem Onet.pl. Dlatego też zdecydowano o podziale firmy na część internetową i technologiczną, który po akceptacji warunków podziału przez WZA spółki we wrześniu 2001 miał się dokonać 31 grudnia ub. roku. Ostatecznie termin przesunięto w związku z opóźnieniem rejestracji przez sąd podwyższenia kapitału OT.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200