Optimus: pierwsze zyski w 2001 r.

W okresie od stycznia do czerwca br. przychody spółki wyniosły 249 mln zł. W II kw. firmie udało się wypracować 13 mln zł zysku, dzięki czemu Optimus odrobił straty z pierwszych trzech miesięcy roku.

Optimus zamyka pierwsze półrocze 2001 r. przychodami rzędu 249 mln zł (rok temu 288 mln). Dzięki restrukturyzacji firmy w II kw. br. spółce udało się odrobić straty z pierwszych trzech miesięcy roku (ponad 12 mln zł) i wypracować 1,7 mln zł zysku netto. Jak na razie dodatni wynik finansowy Optimus zawdzięcza jednak w dużej mierze sprzedaży nieruchomości zarządzanych przez Optimus Real Estate. W okresie styczeń - czerwiec 2001 r. nastąpił spadek przychodów przy jednoczesnej zmianie struktury dystrybucji w stosunku do pierwszego półrocza 2000 r. O 20% zmniejszyła się sprzedaż w kanale dealerskim firmy nastąpił natomiast znaczący wzrost obrotów w sektorach o wyższej dochodowości.

Zarząd Optimusa utrzymuje, że w II półroczu br. będzie już można zaobserwować korzystne efekty restrukturyzacji spółki i polityki ograniczania kosztów działalności. Na sytuację finansową firmy ma również wpłynąć realizacja umów podpisanych w II kw. 2001r. - dostawy sprzętu komputerowego na Ukrainę oraz rozpoczęcie współpracy z firmą Compaq.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200