Optimus dalej z NATO

Agencja NC3A przedłużyła podpisany trzy lata temu kontrakt z nowosądecką spółką. Wartość dostarczonych produktów i usług dla sojuszu wzrośnie do 1,5 mln euro.

Umowa ramowa określającą warunki dostaw rozwiązań dla natowskiej agencji NC3A (NATO Consultation, Command and Control Agency) została podpisana 27 czerwca 2001 r. Dzięki temu Optimus mógł startować w przetargach organizowanych przez sojusz.

Niecały rok później, 22 lutego 2002 r. specjaliści z Optimusa zostali zatrudnieni przy wdrożeniu systemu IT w bazie wojskowej NATO w belgijskim Mons. Wartość kontraktu opiewała na 1,1 mln zł. Z rozwiązania ma korzystać dowództwo natowskie w Europie i USA.

Zobacz również:

  • Portugalia: prorosyjscy hakerzy wystawili w sieci na sprzedaż za 1 USD tysiące poufnych danych NATO
  • Apple i Arm stawiają na długofalową współpracę

W październiku 2000 r. agencja NC3A podpisała pierwsze umowy ramowe z dwiema polskimi firmami teleinformatycznymi - ComputerLandem i Softbankiem. W ubiegłym roku do spółek wykonujących projekty na rzecz NATO dołączył jeszcze Qumak-Sekom oraz gdańska spółka Lido Technology, należąca do grupy Lufthansa Systems.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200