Oprogramowanie do skutecznego usuwania danych

Dane przechowywane na dysku często zawierają poufne informacje, które po skasowaniu nie są w rzeczywistości niszczone - usuwane są jedynie ścieżki dostępu do plików. Takie dane, pozornie skasowane, nadal mogą dostać się w niepowołane ręce. Oprogramowanie Blancco, wprowadzone na polski rynek przez spółkę AutoID Polska, kasuje również te dane, które znajdują się na ukrytych i zablokowanych obszarach dysku.

Oprogramowanie pozwala na trwałe usunięcie danych. Z procesu niszczenia pozostaje cyfrowo potwierdzony raport zawierający dokładne dane o przeprowadzonym procesie, m.in. o czasie kasowania oraz informacje o zasobach, w tym o stanie ich sprawności. Trwale są usuwane również dane z wymiennych nośników pamięci.

Dostępne są wersje oprogramowania: do niszczenia danych na komputerach osobistych i przenośnych (PC Edition); do niszczenia danych w pamięciach flash (Flash Media Edition); do niszczenie danych na serwerze (Server Edition); do zapobiegania odzyskiwaniu danych (Blancco Stealth); do trwałego usuwania danych i plików (Blancco File Shredder) oraz oprogramowanie zarządzające - do tworzenie raportów i audytów i do zarządzania sprzętowymi i programowymi zasobami informatycznymi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200