Oprogramowanie do pentopów

Firma Ink Development Corp. wprowadza na rynek dwie aplikacje do istniejącego systemu operacyjnego dla pentopów o nazwie PenPoint.

Firma Ink Development Corp. wprowadza na rynek dwie aplikacje do istniejącego systemu operacyjnego dla pentopów o nazwie PenPoint.

Pierwsza to InkWare NoteTaker - jest to wyposażony w takie narzędzia jak pióro, ołówek, podświetlenie, wymazywanie, nożyce i inne - notes do rysowania szkiców i zapisywania tekstów. Użycie narzędzia pióro umożliwia pisanie pismem owalnym, pisanym drukowanym czy kaligraficznym. Możemy wybrać kolor atramentu i szerokość stalówki. Ołówek ma linie wąskie, średnie i grube o różnym stopniu zaczernienia. Użytkownik może ułożyć sobie swoją własną paletę z narzędziami stosowanymi przez siebie - np. z piórem kaligraficznym czy "miękkim" ołówkiem. Ponieważ aplikacja ta emuluje kartkę z notesu posiada ona także margines, na którym możemy zapisać tekst. Jest on tłumaczony przez komputer na symbole liter co pomaga użytkownikowi przywoływać swoje notatki. InkWare NoteTaker kosztuje 145 USD i ukaże się w sprzedaży w połowie maja. Z tą aplikacją związany jest program InkView Windows umożliwiający oglądanie notatek - kosztować będzie on w czerwcu 50 USD.

Kolejna aplikacja to InkWare Photo. Jest to program współpracujący z cyfrową kamerą Logitech FotoMan. Umożliwi on opisanie, edycję i zachowanie zdjęć cyfrowych robionych gdzieś w "terenie". Użytkownik zrobi zdjęcie przy użyciu FotoMan'a, a następnie przy użyciu kabla i złącza szeregowego przeniesie obraz do komputera. Tutaj dzięki zastosowaniu opcji wstawienia (embedding) jaką oferuje InkWare Photo zdjęcie to może wkomponować np. w formularz. Aplikacja ta będzie do kupienia za 850 USD (włącznie z FotoMan'em) lub za 300 USD (samodzielnie) już w czerwcu br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200