Oprogramowanie do klasyfikacji typów danych

Nowopowstała firma Scentric opracowała oprogramowanie, które identyfikuje, klasyfikuje i zarządza informacjami w sieci pod kątem ich zgodności z wymogami prawnymi.

System o nazwie Destiny wykrywa i indeksuje wszystkie typy danych - pliki, bazy danych i pocztę elektroniczną, umożliwiając administratorom pamięci masowych zarządzanie nimi przy użyciu reguł oraz łatwe przeszukiwanie takich zestawów. Oprogramowanie może wykrywać dane przechowywane na serwerach plików Windows, w urządzeniach sieciowych pamięci masowych (NAS) oraz pamięciach podłączonych do bramek NAS.

Według zapewnień firmy, Destiny różni się od specjalistycznych urządzeń przeznaczonych do tego celu tym, iż wykrywa i klasyfikuje wszystkie typy danych, a nie tylko jeden wybrany.

Oprogramowanie stosuje metodę "indeksowania rozproszonego". Rezyduje na jednym lub kilku serwerach Windows, co pozwala na jego skalowalne i elastyczne wdrożenie.

Analitycy spodziewają się, że rynek tego typu oprogramowania i specjalistycznych urządzeń będzie szybko się rozwijał - w miarę coraz większego przyrostu danych w sieciach przedsiębiorstw.

Firma zapowiada na koniec roku wersję Destiny pracującą na serwerach plików Linux i Unix, jak również bazach danych Oracle.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200