Oprogramowanie bezpieczeństwa oparte na AI

Firma Acronis ogłosiła wprowadzenie na rynek Acronis Cyber Protect Home Office (dawniej Acronis True Image). Oprogramowanie oferuje kompleksowy zestaw funkcji, które płynnie integrują bezpieczne tworzenie kopii zapasowych i zabezpieczenia oparte na sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób prywatnych, rodzin, użytkowników domowych i małych firm.

Fot. mat. Acronis

Aż 41% osób rzadko lub nigdy nie tworzy kopii zapasowych swoich danych, podczas gdy 61% deklaruje preferowanie zintegrowanego rozwiązania. Potrzeba solidnego, mniej złożonego, a zarazem kompleksowego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i ochrony cybernetycznej nigdy nie była większa. Acronis Cyber Protect Home Office został zaprojektowany jako rozwiązanie, które stawi czoła ewoluującym zagrożeniom cybernetycznym poprzez integrację najnowocześniejszych rozwiązań Acronis do ochrony cybernetycznej i bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych. Łącząc mechanizmy obronne oparte na sztucznej inteligencji, solidne tworzenie kopii zapasowych danych, narzędzia do zdalnego zarządzania i ochronę urządzeń mobilnych, Acronis wyznacza standardy holistycznej ochrony cybernetycznej. Acronis Cyber Protect Home Office to jedyne kompletne rozwiązanie bezpieczeństwa, które zaspokaja potrzeby w zakresie ochrony cybernetycznej w ramach jednej, łatwej w użyciu i nowoczesnej platformy.

"Wraz z rozwojem sztucznej inteligencji, cyberprzestępcy i ich taktyki ewoluują" - powiedział Gaidar Magdanurov, prezes Acronis. "Obecnie nawet osoby o ograniczonej wiedzy technicznej mogą wpływać na dużą liczbę osób za pomocą złożonych ataków phishingowych i socjotechnicznych. Ochrona danych, aplikacji i systemów wymaga kompletnego rozwiązania do ochrony cybernetycznej - zintegrowanego z zabezpieczeniami i kopiami zapasowymi danych. Cieszymy się, że możemy ogłosić naszą najnowszą aktualizację Acronis Cyber Protect Home Office, która zapewnia lepszą wydajność i silniejsze zabezpieczenia w celu ochrony danych konsumentów, ich urządzeń i domowych biur".

Zobacz również:

  • Ataki ransomware pozostają nadal numerem 1
  • Ważne trendy na 2024
  • Pishing metodą na e-TOLL. MF i KAS ostrzegają przed próbą wyłudzenia

Innowacyjne funkcje sztucznej inteligencji proaktywnie identyfikują i neutralizują potencjalne zagrożenia, zapewniając jednocześnie dodatkową warstwę zabezpieczeń przed cyberatakami, w tym automatyczne odzyskiwanie danych po atakach ransomware. Acronis Cyber Protect Home Office oferuje funkcje bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych i klonowania. Użytkownicy mogą chronić swoje krytyczne dane i systemy za pomocą niezawodnych kopii zapasowych, które zapewniają szybkie odzyskiwanie w przypadku utraty danych lub cyberataków. Użytkownicy mają do dyspozycji narzędzia do zdalnego zarządzania, które umożliwiają monitorowanie i zarządzanie środkami cyberbezpieczeństwa z dowolnego miejsca na świecie. Ta dodatkowa wygoda i elastyczność pozwalają na szybką reakcję na wszelkie pojawiające się zagrożenia.

Chociaż producenci urządzeń mobilnych oferują pewne opcje pamięci masowej, są one zwykle specyficzne dla platformy, a rodziny korzystajc z wielu różnych urządzeń, które mogą mieć różne systemy operacyjne. Acronis Cyber Protect Home Office oferuje funkcje pamięci masowej dla dowolnego systemu operacyjnego i zaawansowane szyfrowanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa mobilnych kontaktów, kalendarzy, zdjęć, plików i danych. Rozwiązanie oferuje również aplikację mobilną Acronis do ochrony danych urządzeń mobilnych. Funkcja ta działa płynnie na różnych urządzeniach, dzięki czemu dostęp do danych jest możliwy z dowolnego miejsca za pośrednictwem aplikacji lub interfejsu internetowego.

Źródło: Acronis

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200