Oprogramowanie HP z funkcją samonaprawiania

W ramach wdrażania strategii Adaptive Enterprise, HP wprowadził nowe oprogramowanie do zarządzania, umożliwiające szybkie reagowanie na zmieniające się wymagania biznesowe w heterogenicznych środowiskach informatycznych.

Zawiera ono rozwiązania techniczne do wirtualizacji środowisk serwerów, z automatycznym sterowaniem stopniem wykorzystania zasobów w czasie rzeczywistym w oparciu o priorytety biznesowe. Oprogramowanie obejmuje także nowe funkcje samonaprawcze HP OpenView, odpowiadające za prewencyjne rozwiązywanie problemów związanych z oprogramowaniem do zarządzania infrastrukturą przedsiębiorstwa.

Nowe produkty to: HP Virtual Server Environment, oparte na ulepszonej wersji programu HP-UX Workload Manager, oraz usługi HP Software Self-healing Services for HP.

Wirtualne środowisko serwera (HP Virtual Server Environment) umożliwia optymalizację wykorzystania zasobów serwerów w czasie rzeczywistym i w oparciu o priorytety biznesowe. Ma ono postać wirtualnego serwera HP-UX, którego poziom wykorzystywanych zasobów może być automatycznie zwiększany lub zmniejszany zgodnie z poziomami usług zdefiniowanymi dla poszczególnych aplikacji zainstalowanych na tym serwerze.

Centralną częścią wirtualnego środowiska serwera jest ulepszone oprogramowanie HP-UX Workload Manager w wersji 2.1 - mechanizm reguł ukierunkowanych na cele, który usprawnia monitorowanie w czasie rzeczywistym i umożliwia szybkie zaimplementowanie reguł przydzielania zasobów. Workload Manager usprawnia budowanie klastrów w środowisku wirtualnego serwera oraz oferuje łatwą implementację mającą na celu optymalizację wykorzystania zasobów przez aplikacje BEA WebLogic. Ponadto udostępnia ulepszone funkcje do tworzenia billingów i monitorowania w czasie rzeczywistym.

Funkcje samonaprawiania oprogramowania dla HP OpenView moją obniżyć koszty i skrócić czas konieczny do rozwiązania problemów technicznych z oprogramowaniem odpowiedzialnym za poprawne działanie infrastruktury przedsiębiorstwa. Odpowiednie moduły są już dostępne do programów HP OpenView Operations i Network Node Manager; w późniejszym czasie HP planuje wdrożenie analogicznych funkcji we wszystkich aplikacjach pakietu.

HP planuje również wprowadzenie wielosystemowego mechanizmu reguł, który umożliwi dostosowywanie zasobów w heterogenicznym środowisku.

Więcej informacji można znaleźć pod adresemhttp://www.hp.com/go/virtualization ihttp://www.openview.hp.com.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200