Opera uruchomiła funkcje AI w swojej przeglądarce sieciowej

Opera podąża śladami Microsoft Edge. Przeglądarka otrzymała funkcje związane z AI.

Opera jest drugim producentem przeglądarek sieciowych, który zdecydował się na integrację generatywnych funkcji AI w swoich produktach.

Przeglądarka Opera zyskuje funkcje AI
Źródło: opera.com

Przeglądarka Opera zyskuje funkcje AI

Źródło: opera.com

W najnowszym wpisie blogowym, który pojawił się na stronie producenta przekazano, że firma integruje możliwości AI w dwóch swoich przeglądarkach sieciowych, aby umożliwić użytkownikom tworzenie treści generowanych w oparciu o sztuczną inteligencję. Programy, które otrzymują nowe rozwiązania to Opera oraz Opera GX. Oprócz klasycznych podpowiedzi generowanych przez Ai, użytkownicy będą mogli korzystać z rozwiązań opartych na technologii GPT takich, jak ChatGPT czy ChatSonic wprost z paska bocznego przeglądarki.

Zobacz również:

  • Ta przeglądarka pozwoli pobierać na komputer różne modele językowe LLM
  • Google wzmacnia bezpieczeństwo przeglądarki Chrome
  • Bezpieczne przeglądanie sieci - najlepsze przeglądarki i ustawienia

Przeglądarki Opery otrzymają inteligentne podpowiedzi AI dostępne bezpośrednio z paska adresu lub poprzez podświetlenie wybranego tekstu wyświetlanego na aktualnie otwartej witrynie sieciowej. Rozwiązanie to pozwoli na "szybkie inicjowanie rozmowy z generatywnymi usługami AI, aby skracać lub wyjaśniać znaczenie tekstu, generować tweety lub odpowiedzi na podstawie zaznaczonego fragmentu tekstu".

Producent podkreśla, że odpowiedzi są kontekstowe, co oznacza, że będą rozwijane w kolejnych wypowiedziach oraz wydaniach przeglądarki sieciowej.

Nowe funkcje dostępne są tylko dla użytkowników zarejestrowanych w ramach wczesnego dostępu. Aby skorzystać z technologii AI należy uaktualnić przeglądarkę Opera do najnowszej dostępnej wersji oraz z sekcji Easy Setup w ustawieniach aktywować opcję AI Prompts.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200