Opera: nagraj swój ulubiony program TV przez... komórkę

Według przedstawicieli Opera Software, już niedługo zwykła komórka może posłużyć do kontroli magnetowidów i zdalnej rejestracji ulubionych programów telewizyjnych, podczas gdy my jesteśmy daleko poza domem.

Opera Software, która zadebiutowała 11 marca na giełdzie papierów wartościowych w Oslo, zapowiedziała, iż rozwiązanie o nazwie Mobile Interactive Programming Guide (IPG) pozwoli użytkownikom telefonów komórkowych przeglądać program telewizyjny i wybierać z niego pozycję do zarejestrowania przez domowy sprzęt, niezależnie od tego, jak daleko od domu użytkownik takiego telefonu będzie się znajdował. W badania nad 'zdalnym nagrywaniem', Opera Software zdołała już zaangażować dwie firmy z Niemiec - DiscVision oraz TVinfo Internet.

Przeglądarki internetowe Opera, instalowane są już w niektórych modelach telefonów komórkowych i zdaniem przedstawicieli firmy, system MobileIPG może zainteresować zarówno operatorów sieci komórkowych, jak i właścicieli płatnych kanałów telewizyjnych.

Zobacz również:

  • Dlaczego warto używać przeglądarki Opera GX

Więcej informacji: http://www.opera.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200