Opera Mini przyspieszy dzięki serwerom w Polsce

Opera podpisała z TeliaSonera International Carrier umowę, dzięki której powstanie w Polsce nowa farma serwerów. To czwarte tego typu centrum Opery Mini na świecie.

Umożliwi ono rozwinięcie swojej sieci w Europie odciążając pozostałe światowe centra danych od przetwarzania rosnącej ilości danych. Polskie serwery mają umożliwić użytkownikom jeszcze szybsze otwieranie stron.

"Posiadanie nowej farmy serwerów będącej częścią naszej sieci umożliwi nam dostarczenie Internetu do jeszcze większej ilości użytkowników. To znacząco ulepszy naszą zdolność zapewnienia połączenia z siecią na dowolnym urządzeniu, o każdej porze i w dowolnym miejscu" - mówi Jon von Tetzchner, prezes Opera Software.

Polska została wybrana na lokalizację data center dzięki swojemu położeniu. W krajach takich jak Polska, Rosja i Ukraina, popularność Opery Mini należy do jednych z największych. Dzięki położeniu w pobliżu największych skupisk klientów, Opera będzie w stanie dostarczyć im szybkie połączenie z mobilnym Internetem. Z czasem wszyscy użytkownicy Opery Mini w Europie Środkowo-Wschodniej będą się łączyć z Internetem przez polskie serwery, na które zostanie przekierowany przesył danych. Wydatnie zoptymalizuje to jego szybkość.

Więcej:

Szukasz Pracy? Może znajdziesz ja w centrum rozwoju oprogramowania Opera

Beta przeglądarki Opera 10 beta już dostępna

Jakie zagrożenia czekają na użytkowników Opera Unite

Opera Unite - klient i serwer w jednym PC

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200