Opera Crypto jest już zgodna również z systemem iOS

Opera zaprezentowała kolejną wersję swojej przeglądarki Crypto, która zawiera rozwiązania zapewniające dostęp do treści Web3 i obsługuje kryptowaluty. Narzędzie to było wcześniej dostępne w wersjach do instalowania na urządzeniach Windows, Android i Mac, a obecnie jest zgodne również z systemem iOS.

Grafika: Opera

Firma informuje, że projektowała przeglądarkę zarówno z myślą o tych użytkownikach, którzy są już zaznajomieni z kryptowalutami, jak i dla nowicjuszy. Wbudowany w nią portfel kryptograficzny obsługuje technologię blockchain, a jej użytkownicy mogą realizować transakcje finansowe z użyciem kryptowalut.

Użytkownicy mogą je kupować za pomocą waluty fiducjarnej i wymieniać, wysyłać oraz odbierać obsługiwane przez nią tokeny. Mogą również integrować je ze swoimi istniejącymi już portfelami kryptograficznymi, jeśli tylko są zgodne ze specyfikacją Ethereum Virtual Machine.

Zobacz również:

  • Instagram będzie mieć własnego chatbota AI
  • Opera pracuje nad nową przeglądarką o nazwie Opera One

Crypto Browser zawiera również funkcję noszącą nazwę Crypto Corner. Zbiera ona wiadomości i informacje (w tym wydarzenia i podcasty) o kryptowalutach, dzięki którym jej użytkownicy mogą na bieżąco śledzić tę technologię. Jednym z celów twórców przeglądarki Crypto Browser było to, aby jej użytkownicy mogli nawigować po sieci Web3 równie łatwo jak po sieci Web2. Tak więc jej użytkownicy mogą uzyskiwać dostęp do wszystkich zasobów Web3, do tokenów NFT, jak również do tysięcy obsługujących to środowisko aplikacji.

Przeglądarka jest również wyposażona w funkcje bezpieczeństwa, w tym w mechanizm blokujący wyskakujące okienka i pliki cookie. Zapobiega również kopaniu kryptowalut, ponieważ potrafi wykrywać i wyłączać skrypty cryptojackingu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200