OpenAI trafi do pakietu biurowego Microsoft Office

Pakiet biurowy Office skorzysta z dobrodziejstw sztucznej inteligencji.

Firma Microsoft szykuje się do wdrożenia sporej rewolucji w swoim pakiecie aplikacji biurowych Microsoft Office. Źródła bliskie producenta donoszą o możliwości integracji aplikacji Microsoft Office z popularnym ostatnimi czasy rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji.

Microsoft 365
Źródło: microsoft.com

Microsoft 365

Źródło: microsoft.com

Gigant z Redmond może wprowadzić do Microsoft 365 rozwiązanie OpenAI. W przypadku aplikacji biurowych sztuczna inteligencja ma pomóc użytkownikom między innymi w lepszym rozplanowaniu i rozmieszczeniu tekstów na slajdach.

Zobacz również:

Początkowo OpenAI ma trafić do aplikacji Word, Outlook oraz PowerPoint.

W aplikacji Outlook OpenAI służyć będzie do generowania automatycznych fragmentów tekstu na podstawie podpowiedzi i wcześniejszej korespondencji. W Wordzie sztuczna inteligencja zadba o poprawną składnie zdań oraz odpowiednie rozłożenie tekstu.

Microsoft w 2019 roku zainwestował w OpenAI miliard dolarów. Zastrzyk gotówki miał zostać wykorzystany do udoskonalenia narzędzi opartych na sztucznej inteligencji. Od trzech lat publikowanych było niewiele informacji na temat OpenAI.

Ostatnimi czasy poinformowano o wykorzystaniu ChatGPT z OpenAI, aby poprawić wyniki wyszukiwania w wyszukiwarce Microsoft Bing w języku angielskim.

Sztuczna inteligencja od OpenAI ma także wspomóc wyszukiwanie wiadomości e-mail.

Microsoft przed wprowadzeniem sztucznej inteligencji musi rozwiązać problemy z prywatnością oraz bezpieczeństwem danych. Wprowadzenie rozwiązań opartych na OpenAI wymagać będzie zmiany regulaminów i umów licencyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200