OpenAI pracuje nad botem przeznaczonym dla biznesu

Korporacja zapowiada, że wprowadzi wkrótce do oferty usługę wykorzystującą sztuczną inteligencję, zaprojektowaną specjalnie dla biznesu. Rozwiązanie nosi roboczą nazwę ChatGPT Business i jego premiery można się spodziewać być może już w przyszłym miesiącu.

OpenAI już wcześnie sygnalizowało, że w miarę szybkiego rozwoju usługi ChatGPT, pracuje na różnymi planami, również płatnymi, jakie zamierza w przyszłości oferować użytkownikom. Usługa ma spełnić oczekiwania potrzeby klientów korporacyjnych, którzy chcą w większym stopniu wykorzystywać sztuczną inteligencję do zarządzania swoimi przedsiębiorstwami, jak również obsługiwania klientów. Standardowa wersja bota ChatGPT spełniała swoje zadanie w przypadku użytkowników indywidualnych, jednak dla firm okazała się mało przydatna, dlatego firma OpenAI postanowiła opracować rozwiązanie dedykowane specjalnie dla nich.

Jak zapewnia OpenAI, ChatGPT Business będzie przestrzegać rygorystycznie zasad gwarantujących jego użytkowników pełne bezpieczeństwo, tak aby ujawnione przez nich dane nie były wykorzystywane do trenowania chatbota, bądź dostały się w ręce nieupoważnionych do tego podmiotów. Firmy mają być pewne, że ich tajemnice handlowe czy technologiczne nie zostaną ujawnione. Warto przypomnieć i OpenAI uruchomiło w zeszłym siecią kilka nowych wtyczek obsługujących ChatGPT, które rozszerzyły funkcjonalność tego bota, zapewniając mu dostęp do zewnętrznych źródeł wiedzy i baz danych, w tym do internetu.

Zobacz również:

  • Były programista Microsoftu: wydajność Windows 11 jest "komicznie zła" nawet na potężnym PC
  • Jak zaplanować rodzinne święta? AI przygotuje perfekcyjny program
  • Blaski i cienie AI

OpenAI ogłosiło też dzisiaj kolejną nową funkcję, która pozwala wszystkim użytkownikom ChatGPT wyłączyć historię czatów. Rozmowy rozpoczęte, gdy historia czatu jest wyłączona, nie będą wykorzystywane do trenowania i ulepszania modeli OpenAI i nie pojawią się na pasku bocznym historii, mówi OpenAI. Będą one jednak przechowywane przez 30 dni i przeglądane, po to aby w razie w razie potrzeby można je było monitorowania pod kątem różnego rodzaju nadużyć. Obecnie użytkownicy mogą również eksportować dane ChatGPT i przesyłać je w postaci pliku dołączonego do poczty e-mail.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200