OpenAI planuje duże aktualizacje, aby przyciągnąć deweloperów niższymi kosztami

OpenAI planuje wprowadzić duże aktualizacje dla programistów w przyszłym miesiącu, aby uczynić tańszym i szybszym tworzenie aplikacji opartych na modelach sztucznej inteligencji. W ten sposób producent ChatGPT stara się pozyskać więcej firm do korzystania z jego technologii.

Sanket Mishra/ Pexels

Agencja Reutera podała dzisiaj, powołując się na swoje anonimowe źródła w OpenAI, że twórca ChatGPT już za kilka tygodni rozpocznie intensywną kampanię mającą na celu pozyskanie więcej klientów firmowych. Skusić je ma tańsze i szybsze tworzenie aplikacji opartych na LLMs. Planowane aktualizacje obejmują dodanie pamięci masowej do narzędzi programistycznych do korzystania z modeli sztucznej inteligencji. Teoretycznie może to obniżyć koszty dla twórców aplikacji nawet 20-krotnie, rozwiązując poważne obawy partnerów, których koszty korzystania z potężnych modeli OpenAI mogą szybko wzrosnąć, ponieważ starają się budować zrównoważony biznes poprzez opracowywanie i sprzedaż oprogramowania AI.

Według źródeł Reutersa, OpenAI planuje również zaprezentować nowe narzędzia, takie jak funkcje wizyjne, które umożliwią programistom tworzenie aplikacji z możliwością analizowania obrazów i opisywania ich, z potencjalnymi przypadkami użycia w dziedzinach od rozrywki po medycynę.

Zobacz również:

  • Potencjał niskiego kodu
  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Powstał jeden z najszybszych na świecie akceleratorów aplikacji AI

Nowe funkcje oznaczają ambicję firmy, aby wyjść poza sensację konsumencką i zaoferować również przebojową platformę deweloperską, zgodnie z wizją jej dyrektora generalnego Sama Altmana, którą podzielił się z szeroką publicznością minionej wiosny.

Warto wspomnieć, że sama OpenAI odmówiła komentarza w tej sprawie. Być może dlatego, że nie chce odkrywać kart przed swoją pierwszą w historii konferencją deweloperów OpenAI 6 listopada w San Francisco. Wtedy to nowe funkcje miałyby mieć premierę. Funkcje te mają mieć na celu zachęcenie firm do korzystania z technologii OpenAI do tworzenia chatbotów opartych na sztucznej inteligencji i autonomicznych agentów, którzy mogą wykonywać zadania bez interwencji człowieka.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200