OpenAI organizuje pierwszą konferencję deweloperów

Na ten moment wielu informatyków zainteresowanych sztuczną inteligencję czekało od dawna. Autorem niespodzianki jest firma OpenAI, która choć działa na tym rynku od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz zdecydowała się zorganizować swoją pierwszą konferencję deweloperów.

Grafika: OpenAI

To konferencja o nazwie OpenAI DevDay, którą zapowiedziano na 6 listopada. Będzie to jednodniowe wydarzenie, które odbędzie się w San Francisco. OpenAI zapowiada, że DevDay zacznie się od przemówienia, w którym przedstawiciel firmy zapozna uczestników konferencji z jej tematyką. Chociaż OpenAI nie ogłosiło konkretnego harmonogramu DevDay, uczestnicy mogą spodziewać się iż poznają najbliższe plany firmy. Rejestracja zostanie otwarta w nadchodzących tygodniach, a liczba uczestników będzie ograniczona do niewielkiej grupy programistów.

Te osoby, które nie będą uczestniczyć osobiście w konferencji, będą mogły śledzić jej przebieg zdalnie. Jest mało prawdopodobne, aby OpenAI ujawniło na konferencji więcej informacji o GPT-5, czyli kolejnej wersji jej flagowego modelu generatywnej sztucznej inteligencji. Być może dowiemy się czegoś więcej o nowej technice tzw. wodnego znakowania treści, która wykorzystuje AI. To bardzo ważny temat, gdyż w przestrzeni publicznej pojawia się coraz więcej plagiatów i treści zawierających fałszywe informacje, które sztuczna inteligencja tworzy w ostatnich miesiącach na potęgę.

Zobacz również:

  • Jak wybrać oprogramowanie do zarządzania zrównoważonym rozwojem?
  • Apple Wunderlust - iPhone 15 i inne - relacja z premiery
  • AI przyspieszy procesy w bankowości korporacyjnej

Konferencje deweloperskie to także szansa marketingowa. OpenAI poluje tu więc na komercyjny sukces. Analitycy przewidują, że przychody firmy mogą się zamknąć w przyszłym roku kwotą 1 mld USD. Wokół rośnie jednak konkurencja i nowe rozwiązania AI pojawiają się jak grzyby po deszczu, dlatego OpenAI nie może spocząć na laurach. Firma chwali się, że obecnie z jej generatywnych technologii AI korzysta grubo ponad dwa miliony programistów, wykorzystując je do tworzenia nowych aplikacji i ulepszania już istniejących. Bardzo możliwe, że na konferencji dowiemy się czegoś więcej o planach OpenAI dotyczących projektu Global Illumination, rozwijanym obecnie przez tę firmę studiu projektowym AI.

Chociaż GPT-4, obecnie wiodący model OpenAI, może technicznie analizować i interpretować obrazy, chodzą słuchy, że OpenAI celowo nie rozwija tej technologii, mając obawy, że stworzy ona szereg problemów związanych z prywatnością i prawami autorskimi. Mówi się też, że OpenAI zaprezentuje nowe narzędzie do interpretowania tekstu, gdyż wcześniejsze narzędzie tego typu – które nie doczekało się jeszcze oficjalnej premiery - nie spełniło pokładanych w nim nadziei.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200