Open Source Security w Warszawie

W dniach 17 i 18 marca w Warszawie odbędzie się VII Konferencja Open Source Security - spotkanie ekspertów, dotyczące bezpieczeństwa komputerowego w rozwiązaniach Open Source i okazja do zapoznania się z najnowszymi technologiami Open Source, zabezpieczającymi systemy informatyczne.

Gościem specjalnym imprezy będzie Jon "maddog" Hall, jeden z pionierów ruchu Open Source i prezes Linux International, organizacji związanej z wolnym oprogramowaniem. Wśród zaproszonych prelegentów znaleźli się również Adrian Brzeziński, Alexander Dymo, Russell Coker, Jacek Przerwa, Piotr Sobolewski, Michał Szymański oraz Rafał Wojtczuk.

W trakcie konferencji zaprezentowane zostaną rzeczywiste problemy dotyczące bezpieczeństwa oraz sposoby ich rozwiązywania, pokazy na żywo w ramach warsztatów, a także informacje dotyczące konfiguracji odpowiednich parametrów i usług systemu. Będzie również mowa o tzw. bezpiecznych dystrybucjach systemu operacyjnego Linux, do których zalicza się m.in. Openwall czy Trustix.

Zobacz również:

  • Amerykanie sprawdzają bezpieczeństwo chmury Microsoft
  • Testy penetracyjne systemów IT - czy warto w nie zainwestować?

Więcej informacji:

http://www.oss.org.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200