Op5 Monitor - komercyjna wersja Nagiosa

Op5 Monitor, to system monitorujący usługi sieciowe, łączący około 150 projektów open source w jednolite rozwiązanie, opatrzone ścieżką rozwoju i wsparciem producenta. Najważniejszym użytym projektem jest silnik monitorujący aplikacji Nagios.core.

W Op5 zachowana została kompatybilność plików konfiguracyjnych oraz metod sprawdzających tworzony przez społeczność Nagios. Narzędzie posiada dużo standardowych funkcji kontroli sprzętu (snmp), systemów operacyjnych (za pom. agentów), baz danych, wirtualizacji oraz wiele innych. Utrzymana została otwartość aplikacji na implementacje własnych rozwiązań czy to zaczerpniętych z forum Nagios czy też zupełnie autorskich.

Jak podaje producent, system da się skonfigurować wybierając poszczególne opcje w środowisku graficznym, choć (dla wtajemniczonych) nadal pozostaje dostęp do tradycyjnych plików konfiguracyjnych. Według producenta Nagios, stanowiący serce systemu Op5 został na tyle rozbudowany, że praca z narzędziem jest łatwa nawet dla osób nie obytych z Linuksem.

W programie pojawiły się takie elementy jak automatyczne skanowanie sieci, rozpoznawanie usług, przegląd urządzeń SNMP, weryfikacja konfiguracji, opcja save - undo, operacje na grupie hostów, serwisów, klonowanie ustawień oraz wiele innych rozwiązań znacznie usprawniających pracę z monitorowanym środowiskiem. Całkowitej wymianie poddano moduł raportujący.

Ceny (opłata roczna) od 2990 zł (25 adresów IP). Dostępna jest też wersja bezpłatna programu (obsługuje do 20 adresów)

Dystrybutor: EM&CA S.A.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200