OneSecure: super interfejs HBA 8 Gb/s firmy Emulex

Emulex zapowiada adapter sieciowy HBA (Host Bus Adapter) obsługujący połączenia Fibre Channel 8 Gb/s, który zawiera układ szyfrujący dane w przelocie. Adapter OneSecure (zaprojektowany razem z EMC, producentem systemów pamięci masowych) jest zintegrowany z technologią szyfrowania PowerPath opracowaną przez EMC oraz z oprogramowaniem zarządzającym kluczami szyfrowania RSA.

Interfejs chroni dane przesyłane przez połączenia FC w oparciu o 256-bitowe szyfrowanie RSA. Zaletą adaptera jest też to, że pracuje zgodnie z KMIP (Key Management Interface Protocol), wspieranym między innymi przez IBM, HP i RSA. Adapter OneSecure jest zgodny ze wszystkimi adapterami HBA/Fibre Channel linii LightPulse. Emulex sprzedał do tej pory ponad siedem milionów takich adapterów.

OneSecure: super interfejs HBA 8 Gb/s firmy Emulex

Firma EMC już zapowiedziała, że będzie oferować użytkownikom adaptery OneSecure razem ze swoimi flagowymi produktami: systemami pamięci masowych Cellera oraz macierzami dyskowymi CLARiiON. Cena adaptera (który pojawi się oficjalnie w ofercie firmy w połowie br.) - ok. 5 tys. USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200