OnBoard zarządza serwerami

Avocent ma w swojej ofercie urządzenie o nazwie OnBoard, które służy do zarządzania serwerami (również kasetowymi) wyposażonymi w procesory serwisowe, takie jak iLO (HP), Dell DRAC, IBM RSA, Fujitsu Siemens RSB, Sun ALOM oraz inne zgodne z IPMI.

OnBoard zarządza serwerami
Urządzenie zostało zaprojektowane przez firmę Cyclades, którą Avocent przejął kilka miesięcy temu. OnBoard komunikuje się z serwerami w trybie out-of-band (poza pasmem produkcyjnym) przez wydzieloną sieć ethernetową. Procesory sygnałowe, w zależności od typu, pozwalają na zdalny dostęp szeregowy przez LAN (SoL), zdalny dostęp graficzny (KVM), zarządzanie zasilaniem, montowanie wirtualnego nośnika pamięci masowej (Virtual Media) oraz monitorowanie sprzętu przy pomocy sensorów.

OnBoard udostępnia jednolity centralny dostęp do wszystkich serwerów z poziomu linii poleceń, przeglądarki internetowej lub sesji KVM, zapewniając własne i zewnętrzne uwierzytelnianie (RADIUS, TACACS+, LDAP, NIS, Active Directory, Kerberos, RSA SecurID), bezpieczne kanały transmisji (SSH, HTTPS), powiadamianie o zdarzeniach oraz zapisywanie danych z sesji. Urządzenie, zależnie od modelu, oferuje 24 lub 40 portów do podłączenia serwerów.

Urządzenie OnBoard ma w swoje ofercie Alstor, dystrybutor produktów Avocent.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200