Oficjalna, mobilna aplikacja ChatGPT trafiła do sklepu App Store

Użytkownicy smartfonów iPhone mogą już pobierać oficjalną i autoryzowaną przez OpenAI aplikację ChatGPT, która pojawiła się w sklepie App Store trzy dni temu.

Aplikacja nie wyświetla reklam, jest bezpłatna i oferuje te same funkcje, jakie zostały wbudowane w jej webową (czyli przeglądarkową) wersję. OpenAi wyposażyło ją w kilka dodatkowych opcji. Korzystając z opracowanego przez OpenAI modułu Whisper (rozpoznawanie mowy), mobilnej aplikacji można zadawać pytania ustnie, zamiast wklepywać je z klawiatury. Aplikacja zsynchronizuje również historię czatów na komputerze stacjonarnym i urządzeniu mobilnym, dzięki czemu użytkownik może zawsze wznowić poprzednią sesję.

Ci użytkownicy, którzy wykupili płatną wersję usługi (ChatGPT Plus), mogą również korzystać z aplikacji, mając wtedy pierwszeństwo przed standardowymi użytkownikami i mogąc korzystać z kilku dodatkowych, niestandardowych funkcjonalności oferowanych przez GPT-4.

Zobacz również:

Zła wiadomość jest taka, że z dostęp do aplikacji mają na razie wyłącznie użytkownicy zamieszkujący USA. Jednak OpenAI zapowiada, że w nadchodzących tygodniach będzie ją udostępniać sukcesywnie użytkownikom z innych krajów. Obiecuje też, że wkrótce pojawi się wersja na Androida.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200