Office for iPad oficjalnie zaprezentowany

Microsoft zaprezentował dzisiaj oficjalnie oprogramowanie Office for iPad (pakiet biurowy do uruchamiania na tabletach iPad). Pakiet (składający się z takich aplikacji, jak Word, PowerPoint i Excel można już pobierać z App Store.

Firma udostępnia pakiet zgodnie z modelem "freemium". Oznacza, to że użytkownik może pobrać oprogramowanie i używać go nie płacąc nic, pod warunkiem że nie edytuje dokumentów Word, Excel i PowerPoint, ale tylko je przegląda. Aby móc je edytować, użytkownik musi już za pakiet zapłacić.

Cena pakietu zależy od rodzaju wykupionej subskrypcji. I tak firma zapłaci rocznie za jedno stanowisko pracy od 60 do 264 USD. Wysokość opłaty zależy głównie od wielkości firmy i funkcji biznesowych, jakie pakiet będzie pełnić w konkretnej firmie.

Zobacz również:

  • Final Cut Pro dostępny za darmo na iPhone'a i iPad'a
  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?

Microsoft zwlekał z opracowaniem pakietu Office dla urządzeń iPad głównie dlatego, ponieważ chciał aby oprogramowanie to było używane przede wszystkim przez użytkowników tabletów pracujących pod kontrolą systemu Windows (takich jak Surface). Jednak tablet Surface nie odniósł na rynku sukcesu (w przeciwieństwie do urządzeń iPad), co zmusiło Microsoft do zmiany taktyki.

Można powiedzieć, że jest to znacząca zmiana taktyki, ponieważ Microsoft przez lata czynił wszystko, aby chronić system Windows nie oglądając się na inne platformy. Jednak życie udowodniło, że na dłuższą metę taktyka taka jest skazana na porażkę. I to nawet w przypadku tak potężnej i można powiedzieć wszechwładnej korporacji, jaką jest Microsoft.

Po uruchomieniu aplikacji na tablecie iPad już na pierwszy rzut oka widać, że oprogramowanie Office nie zostało przeniesione automatycznie z jednej platformy (Windows) na drugą, ale zostało napisane od podstaw. Świadczy o tym przede wszystkim graficzny interfejs użytkownika, który został tak opracowany, aby wykorzystać wszystkie możliwości oferowane przez mobilne urządzenie iPad.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200