Office XP wkrótce na rynku

Microsoft poinformował o przekazaniu do produkcji najnowszej wersji zestawu aplikacji biurowych, którego sprzedaż rozpocznie się wiosną br. W Polsce Office XP ma pojawić się jeszcze w I półroczu 2001 r.

Microsoft poinformował o zakończeniu prac związanych z tworzeniem i testowaniem oprogramowania Office XP. Firma oświadczyła, że finalna wersja pakietu została już przekazana do produkcji i jeszcze tej wiosny pojawi się w sprzedaży detalicznej.

Producent utrzymuje, że Office XP to najważniejsza z całej dotychczasowej serii produktów Office. Najnowsza wersja tego oprogramowania cechować ma się wieloma istotnymi usprawnieniami w porównaniu do poprzednich wersji pakietu. Do nowości należy między innymi wprowadzenie specjalnych znaczników (tzw. Smart Tags) umożliwiających automatyczne określenie charakteru dokumentu i wiązanie zawartych w nim treści z informacjami znajdującymi się w zasobach lokalnych lub Internecie.

Zobacz również:

  • Notatnik w Windows 11 zostanie odświeżony, podobnie jak inne aplikacje

Jak zapewnia producent, istotnym udogodnieniem, szczególnie dla użytkowników biznesowych będzie pełna integracja pakietu z siecią poprzez wprowadzenie tzw. Office Web Components oraz usług umożliwiających wyszukiwanie, wymianę i publikowanie informacji poprzez SharePoint Portal Server. Oprogramowanie ma również wspierać technologię XML, co umożliwi łatwą wymianę danych z innymi aplikacjami.

Microsoft poinformował, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy ponad 500 tys. firm będzie miało możliwość oceny Office XP w ramach programu testowego. Rozpoczęcie sprzedaży pakietu w Polsce ma nastąpić jeszcze w I półroczu 2001 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200