Oferta dla usługodawców

W Warszawie zostanie wkrótce zlokalizowany punkt dostępowy do szkieletowej sieci internetowej Ebone.

W Warszawie zostanie wkrótce zlokalizowany punkt dostępowy do szkieletowej sieci internetowej Ebone.

Połączenie do szkieletowej sieci internetowej Ebone wykona firma Pronet Communications sp. z o.o. Pronet, podobnie jak w przypadku Internet Partners, jest firmą, w której udziały ma GTS (Global Telesystems Group).

Z Warszawy zostaną doprowadzone łącza (32 Mb/s) do Sztokholmu, Berlina i Pragi. Europejska sieć Ebone funkcjonuje z wykorzystaniem własnej infrastruktury światłowodowej, pozostającej własnością GTS (firma ta dysponuje na naszym kontynencie siecią światłowodową długości 20 tys. km). Ebone ma maksymalną przepustowość 2,5 Gb/s i dysponuje 29 węzłami dostępowymi.

Oferta dostępowa do sieci Ebone jest skierowana do operatorów internetowych, działających w Polsce. Uzyskują oni gwarantowaną przepustowość pasma bez tzw. overbookingu (czyli wielokrotnego sprzedawania tej samej przepustowości) oraz gwarancję dostępności usługi na poziomie 99,95%. Gwarantowane będzie także 100-proc. dostarczanie pakietów oraz maksymalny czas ich wędrówki w sieci (35 ms w ruchu europejskich oraz 115 ms w transatlantyckim). Firma nie przedstawiła na razie cennika usług, pozostawiając to do indywidualnych negocjacji z konkretnym operatorem.

GTS utrzymuje także sieci metropolitarne City Enterprise Networks (CEN) w kilku większych miastach europejskich. Obecnie Pronet buduje tego typu sieć metropolitarną CEN w Warszawie. Na początku będzie to ring oparty na łączach radiowych, które stopniowo będą zamieniane na światłowody. Łącza radiowe jednak pozostaną jako niezbędna rezerwa.


TOP 200