Ofensywa Blu-Ray

Firmy skupione w konsorcjum BDF (Blu-Ray Disc Founders), odpowiedzialnym za stworzenie i rozwijanie standardu Blu-Ray, rozpoczęły szeroko zakrojona kampanię informacyjną, mającą przekonać klientów i producentów sprzętu, że to właśnie Blu-Ray powinien stać się następcą formatu DVD.

Kilka dni temu BDF zapowiedziało, że nośniki Blu-Ray nie będą droższe od dzisiejszy płyt DVD, następnie wytwórnia Columbia TriStar poinformowała, że już w przyszłym roku wprowadzi do swojej oferty filmy na tych właśnie krążkach.

Z kolei z artykułu, opublikowanego w japońskim magazynie Asahi PC wynika, że koncern Sony planuje wyposażyć opracowywaną właśnie konsolę Sony Playstation 3 w możliwość odtwarzania płyt Blu-Ray. Nie wiadomo na razie, czy konsola będzie miała wbudowany czytnik płyt BD (Blu-Ray Disc), czy też może klienci będą mogli dokupić zewnętrzny napęd, czytający te krążki.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200