Odtwarzacz DivX i tuner TV w jednym

Koreańska firma Dacos Technology poszerzyła swoją ofertę o bardzo ciekawy odtwarzacz DivX - Rapsody DMB. Co ciekawe - wyposażono go między innymi we wbudowany tuner telewizyjny.

Urządzenie co prawda nie posiada wyświetlacza, ale wystarczy je podłączyć np. do telewizora aby w pełni cieszyć się jego możliwościami. Zainstalowany tuner pozwala na odbiór treści multimedialnych w standardzie cyfrowej telewizji T-DMB (Terrestrial Digital Media Broadcasting). Rapsody DMB dysponuje również dyskiem twardym i umożliwia oglądanie filmów, słuchanie muzyki i przeglądanie zdjęć.

Odtwarzacz DivX i tuner TV w jednym

Rapsody DMB - odtwarzacz firmy Dacos Technology

Wśród obsługiwanych przez urządzenie formatów plików znalazły się: MP3, OGG Vorbix, WMA, MPEG-1,2,4, i oczywiście DivX. Ponadto odtwarzacz pozwala na nagrywanie programów TV oraz tworzenie obrazów płyt DVD (funkcja "virtual DVD") w celu ich późniejszego nagrania. Komfort obsługi zapewni dołączony pilot natomiast komunikację z innymi urządzeniami - standardowe złącze USB.

Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie pojawi się na rynku europejskim ani jaka będzie jego cena.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200