Odświeżona oferta EMC

EMC dokonał znacznego rozszerzenia swojej oferty pamięci masowych. Do sprzedaży już wkrótce trafią zarówno nowe macierze klasy podstawowej, jak też najbardziej zaawansowane rozwiązanie - macierz Symmetrix DMX-4.

Celerra NS20 i NS40

Zarówno macierz klasy podstawowej Celerra NS20, jak też jej bardziej rozbudowaną wersję Celerra NS40, można łatwo wdrożyć jako sieciową pamięć masową NAS (protokoły CIFS i NFS) lub w środowisku sieci pamięci masowej SAN (protokoły iSCSI i Fibre Channel). Nowe oprogramowanie Celerra Startup Assistant ułatwia szybką instalację obu modeli systemów. Systemy EMC Celerra obsługują dyski SATA II o pojemności do 750 GB, które mogą zmniejszyć zużycie energii nawet o 33%. Zdaniem producenta, systemy Celerra NS, wykorzystując architekturę UltraScale firmy EMC, zapewniają dostępność na poziomie pięciu dziewiątek (99,999%).

Odświeżona oferta EMC

Celerra NS20

Symmetrix DMX-4

DMX-4 to nowy model macierzy dyskowej z serii EMC Symmetrix, należącej do najwyższej klasy rozwiązań tego producenta. Nowa macierz jest oparta na architekturze Fibre Channel o przepustowości 4 Gb/s. Obsługuje zarówno dyski Fibre Channel, jak też ekonomiczne napędy SATA II o pojemności do 750 GB, co pozwala na obniżenie zużycia energii nawet o 33%.

EMC zwiększyła całkowitą wydajność systemu Symmetrix o ponad 30% w konfiguracjach RAID 5 i RAID 6. Replikacja synchroniczną na odległość do 100 km została przyspieszona o 33%, możliwe teraz jest też synchroniczne tworzenie kopii lustrzanej danych na odległość do 200 km za pomocą opracowanego przez EMC oprogramowania SRDF (Symmetrix Remote Data Facility). Natomiast oprogramowanie EMC TimeFinder przyspiesza replikację lokalną nawet dziesięciokrotnie.

Systemy Symmetrix DMX-4 umożliwiają integrację dzienników pamięci masowej jako części dzienników audytu oraz tworzenie raportów dotyczących zgodności z przepisami na platformie RSA enVision. Mają one wbudowaną obsługę platformy enVision, co pozwala na automatyczne zarządzanie dziennikiem audytu z uwzględnieniem reguł. Dzięki temu możliwe jest szybkie podjęcie działań na podstawie zdarzeń uchwyconych w dzienniku, co z kolei ułatwia spełnianie wymagań przepisów i zwiększa ogólny poziom bezpieczeństwa.

Rainfinity File Management Appliance

Urządzenie Rainfinity File Management Appliance (FMA) umożliwia zarządzanie plikami oraz automatyczne przenoszenie i wyszukiwanie plików w całej infrastrukturze sieciowej pamięci masowej. Współpracuje ono z systemami EMC Celerra, innymi systemami NAS oraz systemami Content Addressed Storage - CAS (EMC Centera).

Odświeżona oferta EMC

Rainfinity File Management Appliance

Rainfinity FMA może być rozszerzone do pełnej wersji rozwiązania do wirtualizacji plików EMC Rainfinity Global File Virtualization, dzięki czemu może zostać zoptymalizowane zarządzanie wszystkimi plikami przedsiębiorstwa, wliczając w to dane zarówno aktywne, jak i nieaktywne.

Do najważniejszych funkcji FMA należą:

- Oparte na regułach zarządzanie plikami, które obsługuje elastyczne reguły włączenia i wyłączenia (np. miejsce, wiek, rozmiar, nazwa itp.)

- Podgląd pozwalający zobaczyć wpływ umiejscowienia plików

- Automatyczne przemieszczanie plików w podstawowych i dodatkowych warstwach pamięci masowej i pobieranie ich stamtąd

- Obsługa wielu źródeł i miejsc docelowych oraz integracja z technologiami Network Appliance, EMC Celerra i EMC Centera

- Przywracanie plików pośredniczących oraz identyfikacja i oznaczanie plików nieużywanych

- Współdziałanie z funkcjami tworzenia kopii migawkowych i zapasowych, odtwarzania systemu po awarii oraz wirtualizacji sieciowej pamięci masowej, a także z programami antywirusowymi

- Automatyczne rozwiązywanie konfliktów nazw

Centera Generation 4 LP

EMC Centera to system pamięci masowych umożliwiający zaawansowane zarządzanie przechowywaną treścią (Content Addressed Storage, CAS) najnowszej generacji. Nowy model Centera Generation 4 LP (Low Power) został wyposażony w energooszczędne procesory i zestawy układów, zaawansowane systemy chłodzące oraz zasilacze o zwiększonej efektywności, dzięki czemu zużywają one mniej energii. Nowe dyski SATA o pojemności 750 GB zapewniają o 50% większą pojemność pamięci masowej w przeliczeniu na węzeł, dzięki czemu w rezultacie nowe węzły zmniejszają zapotrzebowanie na energię i chłodzenie o 67% na każdy terabajt.

Zabezpieczenia wprowadzone w środowisku operacyjnym pamięci masowej EMC CentraStar usprawniają procesy uwierzytelniania, logowania do systemu i kontroli. Nowe oprogramowanie jest zgodne z systemami Centera poprzednich generacji, a klienci, którzy podpisali umowy serwisowe, mogą je wdrożyć w ramach bezpłatnej aktualizacji. Węzły Generation 4 LP można bez problemu włączyć do starszych wersji systemów Centera.

Nowe funkcje zarządzania w CentraStar obejmują możliwość zarządzania dyskami oraz funkcję czyszczenia systemu, która przyspiesza samouzdrawianie i odzyskiwanie przestrzeni dyskowej podczas usuwania danych. O nowe funkcje zostało też wzbogacone oprogramowanie EMC Centera FileArchiver, które umożliwia zarządzanie danymi z zastosowaniem reguł w celu wyszukania i bezproblemowego przeniesienia danych statycznych z systemów sieciowej pamięci masowej EMC Celerra bezpośrednio do archiwów stworzonych z wykorzystaniem węzłów EMC Centera.

CLARiiON FLARE

W najnowszej wersji środowiska operacyjnego systemu pamięci masowej CLARiiON FLARE znalazło się wiele nowych, zaawansowanych funkcji, w tym - wbudowane zabezpieczenia zapewniające lepszą kontrolę dostępu, funkcje ułatwiające dostosowywanie systemu do obowiązujących przepisów oraz rozszerzone funkcje kontrolne.

Systemy EMC CLARiiON CX obsługują połączenia zarówno Fibre Channel, jak i iSCSI. Najnowsza wersja środowiska operacyjnego FLARE obsługuje hosty działające pod kontrolą systemów operacyjnych AIX i HP-UX podłączanych z wykorzystaniem protokołu iSCSI oraz zdalną replikację IP. W ten sposób możliwa jest replikacja danych na odległość w sposób bardziej ekonomiczny, wykorzystując wbudowane porty iSCSI produktów CLARiiON i oprogramowanie EMC MirrorView lub EMC SAN Copy.

Nowe środowisko operacyjne można wdrożyć we wszystkich systemach CLARiiON CX3 oraz systemach poprzednich generacji - CX300, CX500 i CX700. Zapewnia ono ponadto zabezpieczenie RAID 6 oraz przełączanie awaryjne w układzie "aktywny-aktywny". Systemy CLARiiON moga być wyposażone w nowe dyski SATA II o pojemności 750 GB. Najnowsza wersja systemu FLARE jest dostępna jako bezpłatna aktualizacja dla klientów, którzy mają plan serwisowy uzgodniony z firmą EMC lub jej autoryzowanym partnerem.

Dostępność

Nowe węzły Centera Generation 4 LP są już ogólnie dostępne w sprzedaży. Urządzenie Rainfinity File Management Appliance pojawi się na rynku jeszcze w tym miesiącu. Nowa seria systemów Symmetrix DMX-4, nowe systemy Celerra NS20, wieloprotokołowe systemy Celerra NS40 oraz rozszerzenia systemu CLARiiON będą dostępne w sierpniu 2007 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200