Odświeżona Panda

Firma Panda Software zaprezentowała najnowszą wersję swojego oprogramowania antywirusowego oraz zabezpieczającego. Wśród zaoferowanych produktów znalazły się propozycje zarówno dla domowych użytkowników, jak i klientów korporacyjnych.

Odświeżona Panda
Pierwszy z oferowanych programów – Panda Titanium Antivirus 2004 jest aplikacją antywirusową dla domowych użytkowników oraz małych firm. Oferuje ochronę przeciw wirusom, robakom, trojanom. Sprawdza również, czy żaden program typu "malware" nie próbuje włamać się do naszego komputera wykorzystując dziury w oprogramowaniu. Skanuje zarówno wychodzącą, jak i przychodzącą pocztę elektroniczną. Nowa funkcja diagnostyczna pozwala ustrzec się przed wirusami, które dostając się do systemu wyłączają oprogramowanie antywirusowe. Technologia SmartClean2 zastosowana w najnowszej Pandzie pozwala naprawiać wyrządzone przez wirusy szkody. Cena Panda Titanium Antivirus 2004 została ustalona na 40 USD.

Odświeżona Panda
Kolejną propozycją jest Panda Platinum Internet Security. Aplikacja ta została zaprojektowana głównie pod kątem ochrony przed spamem. Zawiera wiele właściwości programu antywirusowego Panda Titanium Antivirus 2004 (skanowanie przychodzącej i wychodzącej poczty elektronicznej). Dodatkowo oferuje firewalla oraz funkcje chroniące system przed oprogramowaniem typu "spyware". Koszt Panda Platinum Internet Security to 70 USD.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Panda Software oferuje również wersję oprogramowania antywirusowego przeznaczoną do większych firm. Mowa tu o programie BusinesSecure, który instaluje się na serwerach oraz w środowiskach wielostanowiskowych. Komponenty programu zawierają serwerowy moduł AdminSecure oraz jego odpowiednik instalowany na klienckich komputerach – ClientShield. Zabezpiecza on komputer przed wirusami, programami typu "malware" i "spyware" oraz spamem. Umieszczona w module AdminSecure opcja FileSecure chroni natomiast pliki znajdujące się na serwerach. Program współpracuje z wieloma serwerowymi systemami Windows (od Windows NT do Windows Server 2003). Oddzielnie dostępny jest również moduł ExchangeSecure współpracujący z serwerami pocztowymi Microsoft Exchange Server (od 5.5 do 2003). Ceny aplikacji w zależności od liczby licencji zaczynają się już od 57 USD. Ostatnia propozycja to program dla największych korporacji – EnterpriSecure Antivirus. Standardowo jest on zaopatrzony w moduł ExchangeSecure oraz oprogramowanie przystosowane do współpracy z innymi serwerami pocztowymi (np. Lotus Domino).

Trial Panda Titanium Antivirus 2004 w polskiej wersji BETA do pobrania z naszego FTP'a:http://www.idg.pl/ftp/pc_2192/Panda%20Titanium%20Antivir%202004%20PL%20Beta.html

Więcej informacji: http://www.pandasoftware.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200