Odejście Sinofskiego - komentarze analityków

Specjaliści spekulują, że powodem rozstania jest niesatysfakcjonująca sprzedaż nowego systemu Windows 8, pierwsze opinie użytkowników oraz 'trudna' osobowość Stevena Sinofskiego.

Microsoft do tej pory nie publikował danych dotyczących sprzedaży Windows 8 oraz tabletu Surface z systemem Windows RT - zauważa Michael Silver, analityk firmy Gartner. Ta "cisza" może oznaczać, że wyniki nie są satysfakcjonujące -dodaje Silver.

Z kolei Al Gillen, analityk IDC zastanawia się czy przypadkiem Steve Ballmer i zarząd firmy ponownie nie analizuje słuszności decyzji o wprowadzeniu nowego interfejsu użytkownika, nowego sposobu nawigacji z kafelkami zamiast ikon, przystosowanymi do ekranów dotykowych. To według Ala Gillena może być przyczyna negatywnego odbioru systemu przez klientów korporacyjnych, mimo tego, że klasyczny interfejs jest także dostępny. Nowy interfejs może być wystarczającym powodem, aby unikać Windows 8 - twierdzi analityk IDC. Nie byłby zaskoczony, gdyby kolejna wersja Windows przyniosła miała nowy interfejs będący połączeniem tego z wersji 7 i 8.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200