Od lipca będzie dostępny kredyt technologiczny

Łącznie do dyspozycji przedsiębiorców oddane zostanie 400 mln euro. Dziś (10 czerwca) sześć banków komercyjnych podpisze z BGK porozumienie w sprawie jego uruchomienia.

Jak pisze Gazeta Prawna, na początku lipca ruszy nowy instrument wsparcia inwestycyjnego małych oraz średnich przedsiębiorców współfinansowany ze środków unijnych. Kredyt technologiczny umożliwi im zdobycie kapitału na projekty związane z wdrożeniem nowych technologii.

Dziś zostanie podpisane porozumienie w tej sprawie między Bankiem Gospodarstwa Krajowego (dostał z Unii Europejskiej ponad 400 mln euro na kredyt technologiczny) a pięcioma bankami komercyjnymi, za których pośrednictwem można będzie otrzymać środki - PKO BP, Pekao, BRE Bank, Bank BPH, Raiffeisen Bank i Bank Polskiej Spółdzielczości.

Kredyt ma umożliwić firmom z sektora MSP pozyskanie środków na zakup oraz wdrożenie najnowszych światowych technologii. Jego atutem w porównaniu z komercyjnymi kredytami inwestycyjnymi będzie możliwość umorzenia części wierzytelności w ramach przyznawanej przez BGK premii technologicznej. W ten sposób firma może pozyskać nawet 4 mln zł. Dodatkowym atutem będzie to, że kredyt technologiczny będzie można wziąć w banku na takich samych zasadach jak zwykłą pożyczkę na inwestycje.


TOP 200