Od dzisiaj usługa Hangouts nie jest już dostępna

Hangouts (wbudowana w usługę Gmail aplikacja firmy Google, pozwalająca użytkownikom przesyłać tekst, obrazy wideo i wiadomości głosowe) zakończyła wczoraj definitywnie swój żywot. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, Google przełącza użytkowników usługi Hangouts na usługę Chat, która oferuje szereg dodatkowych możliwości.

Tak czy inaczej, internetowa usługa Google Hangouts nie jest od dzisiaj dostępna. A była to ostatnia dostępna do wczoraj usługa tej linii, gdyż aplikacje Hangouts uruchamiane na urządzeniach Android i iOS przestały działać w lipcu tego roku. Warto przypomnieć iż wszystkie wersje usługi Hangout odchodziły do lamusa krok po kroku, gdyż Google pozwolił ich użytkownikom migrować na inne aplikacje jeszcze w zeszłym roku.

Google radzi użytkownikom, aby do pobierania i zapisywania kopii swoich danych używali jego aplikacji Takeout. Informuje też, że mają na to czas do stycznia 2023 roku. A użytkowników takich jest jeszcze zapewne sporo biorąc pod uwagę fakt, że aplikację tę pobrało ze sklepu Google Play 5 mld osób.

Zobacz również:

  • Inteligentna giełda – świat się kończy czy zaczyna?
  • Google wypróbowuje eksperymentalną funkcję bezpieczeństwa w Singapurze
  • Microsoft żegna się na dobre z Visual Studio 2013

I chociaż aplikacja Chat nigdy nie zastąpi w pełni aplikacji Hangouts, zapewnia ona jednak użytkownikom szereg dodatkowych funkcji wspierających rozmowy grupowe, a także narzędzia bezpieczeństwa i współpracy, takie jak Spaces czy Docs, Slides oraz Sheets. Użytkownicy czatu mogą tu też wysyłać GIF-y i komunikować się z pozostałymi członkami grupy za pomocą funkcji @mentions.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200