Obraz wyświetlany bezpośrednio na siatkówce oka

Twórcy nowoczesnego sprzętu doganiają rzeczywistość znaną z filmów science-fiction. Firma Brother zaprezentowała specjalne okulary, które potrafią wyświetlić dowolny obraz bezpośrednio na siatkówce oka.

Futurystyczny gadżet AirScouter został pokazany światu w trakcie imprezy Brother World, która odbyła się w Japonii. Prototypowe urządzenie RID (Retinal Imaging Display) wysyła promień światła, który pada bezpośrednio na siatkówkę oka. Dzięki temu narząd wzroku jest "oszukiwany", a człowiekowi wydaje się, że mniej więcej metr przed nim, w powietrzu unosi się półprzezroczysty ekran o rozmiarze 16". Brother twierdzi, że technologia ta nie naraża człowieka na utratę zdrowia.

Dla kogo - do czego?

AirScouter już wkrótce trafić ma do sprzedaży w Kraju Kwitnącej Wiśni. Producent przewiduje, że w pierwszej kolejności skorzystają z niego osoby zatrudnione w przemyśle. Gadżet pozwoli przeglądać instrukcje techniczne bez potrzeby fizycznego kontaktu z papierem czy laptopem.

AirScouter ma także umożliwiać przesyłanie zdjęć lub materiałów wideo do komputerów wybranych prze użytkownika. Do AirScoutera można też będzie podłączyć smartfon czy inne urządzenie przenośne. To, co pokazywane jest na ich ekranach, byłoby wyświetlane bezpośrednio przed naszymi oczami.

W niedalekiej przyszłości AirScouter powinien wpaść w ręce odbiorców indywidualnych. Cena urządzenia i jego ostateczna data premiery nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200