Obieg zamknięty

Mijający rok to także kilka zaskakujących roszad personalnych na stanowiskach prezesów firm IT.

Mijający rok to także kilka zaskakujących roszad personalnych na stanowiskach prezesów firm IT.

W połowie 2003 r. nowym prezesem IBM Polska został Dariusz Fabiszewski, długoletni dyrektor generalny Fujitsu Siemens Computers. Zastąpił on Grzegorza Tomasiaka. Z kolei na początku 2004 r. Grzegorza Kozłowskiego zastąpi na czele SAP Polska Grzegorz Rogaliński, dyrektor sprzedaży do sektora publicznego, przemysłu, handlu i energetyki w Oracle Polska.

Obieg zamknięty

Roszady wśród szefów firm IT w Polsce

Nominacje te wywołały falę spekulacji na temat doboru współpracowników przez nowych prezesów. Zwłaszcza w przypadku Dariusza Fabiszewskiego niemal wszyscy byli przekonani, że nominacja ta jest dowodem na to, iż IBM wraca do wypróbowanych menedżerów, którzy budowali polski oddział firmy na początku lat 90. Pracował tam wówczas także nowy prezes firmy. Na razie powrót Dariusza Fabiszewskiego do IBM zaowocował zaledwie jedną nominacją. W połowie listopada Dariusz Malinowski został nowym dyrektorem operacyjnym IBM Polska, wcześniej był dyrektorem IBM Global Services Delivery.

Jedną z osób, które najczęściej pojawiały się na nieformalnej giełdzie nazwisk przyszłych prezesów IT, był Mirosław Szturmowicz. Tylko w tym roku wieszczono mu już zastąpienie na stanowisku prezesa Softbanku Aleksandra Lesza, potem dotychczasowego szefa SAP Polska, a ostatnio wiceprezesa PZU ds. informatyki. Dotychczas żadne z przewidywań się nie sprawdziło.

Nominacje w polskich oddziałach IBM i SAP przysłoniły kilka innych znaczących ruchów kadrowych. Ze stanowiska prezesa Optimusa zrezygnował w grudniu br. Andrzej Widerszpil. Nowym prezesem Alcatel Polska został Jakub Sagan, dotychczasowy dyrektor departamentu prawnego tej spółki. Z kolei nowym szefem wrocławskiej Tety został Jerzy Krawczyk, zaś dyrektorem generalnym Network Associates Poland - Paweł Malak, wiceprezes Optimusa, wcześniej pracownik HP Polska. Natomiast nowym dyrektorem Novell Polska został Jarosław Kowalski, dotychczasowy dyrektor ds. marketingu na region Europy Środkowej i Wschodniej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200