OVHcloud obniża prognozę wzrostu sprzedaży, powołując się na globalne warunki ekonomiczne

Francuski dostawca usług chmurowych OVHcloud obniżył w środę prognozę całorocznego wzrostu przychodów, powołując się na kontekst makroekonomiczny i opóźnienia w realizacji niektórych projektów.

Gerd Altmann / Pixabay

Spółka widzi obecnie organiczny wzrost przychodów między 13% a 14% w 2023 r., wobec wcześniejszej prognozy wzrostu w przedziale 14%-16%.

Nowa prognoza przychodów „uwzględnia (...) ostatnie zmiany w popycie, które w krótkim okresie odzwierciedlają opóźnienie niektórych projektów migracji do chmury lub rozbudowy istniejących infrastruktur” - podała spółka w oświadczeniu.

Zobacz również:

  • OVHcloud wprowadza usługę Identity and Access Management
  • Google tnie koszta operacyjne - rzadsze wymiany i tańszy sprzęt

Firmy z branży chmurowej dostrzegają oznaki spowolnienia popytu i borykają się z wyższymi kosztami, zwłaszcza rachunkami za energię, ponieważ ich centra danych zużywają duże ilości energii elektrycznej.

OVHcloud zaktualizowało swój skorygowany zysk podstawowy (EBITDA) na cały rok 2023, prognozując, że wyniesie on powyżej 36%, podczas gdy wcześniej przewidywano, że będzie on zgodny z 39,0% odnotowanym w 2022 roku. Grupa wskazała również na wyższe koszty osobowe i operacyjne, w szczególności wpływ wyższych cen spotowych energii elektrycznej w Niemczech.

OVHcloud oświadczyłó, że oczekuje, iż koszty energii elektrycznej „unormują się” w ciągu najbliższych kilku kwartałów, podczas gdy jego podwyżki cen wejdą w pełni w życie od czwartego kwartału 2023 roku.

Firma poinformowała o półrocznej sprzedaży w wysokości 439 milionów euro (481,41 milionów dolarów), co jest zgodne z 437,3 milionami euro oczekiwanymi średnio w ankiecie przeprowadzonej przez firmę.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200