OSBF prezentuje bezpieczną platformę cloud computing

Europejska fundacja OSBF (Open Source Business Foundation; organizacja wspierająca ideę oprogramowania opartego na otwartym kodzie) zaprezentowała na targach CeBIT platformę pozwalająca przetwarzać w bezpieczny sposób dane w środowiskach cloud computing.

Rozwiązanie Internet Service Bus (ISB) jest oparte na koncepcji SOA (Service Oriented Architecture) i pokazuje, jak użytkownicy korzystający z różnych platform sprzętowych i programistycznych mogą się logować do środowiska cloud computing, potwierdzać swoją tożsamość i następnie korzystać z usług świadczonych przez to środowisko oraz przetwarzać w bezpieczny sposób dane.

Specyfikacja ISB pokazuje, jak użytkownicy indywidualni jak i użytkownicy B2B (Business to Business) mogą uzyskiwać dostęp do środowisk cloud computing, wykorzystując do tego celu technologię INS (Identity Network Service), na której oparta jest platforma ISB.

Zobacz również:

  • Chmura 2022. Strategia, wyzwania i bariery – badanie redakcyjne Computerworld
  • JDK 19: Funkcje planowane dla Javy 19

Fundacja OSBF zorganizowała na targach pokaz online, podczas którego zademonstrowała jak jedna aplikacja WWW może kontrolować użytkowników próbujących uzyskać dostęp do środowiska cloud computing i następnie zarządzać nimi. ISB pełno rolę mostu integrującego wiele aplikacji (Open-Xchange, Microsoft Exchange i Microsoft Virtual Earth), który sprzęga dwa światy: Java i .NET.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200