O zarządzaniu tożsamością słów kilka

21 września br. odbędzie się seminarium "Identity & Access Management Roadshow", dedykowane rozwiązaniom z zakresu zarządzania tożsamością oraz kontroli dostępu do aplikacji. Spotkanie o charakterze warsztatowym będzie miało miejsce w warszawskim hotelu Holiday Inn.

O zarządzaniu tożsamością słów kilka
Seminarium adresowane jest głównie do menedżerów i specjalistów IT dużych korporacji. W czasie spotkania będzie można zapoznać się zarówno z teorią zarządzania uprawnieniami, tożsamością i autoryzacją użytkowników, jak i z częścią praktyczną poruszanych kwestii.

Swój udział w seminarium zapowiedzieli przedstawiciele takich spółek, jak: IBM, Polkomtel, ActivCard, Matrix.pl SA. W trakcie imprezy będzie można wziąć udział w dyskusji z ekspertami firm informatycznych, specjalizujących się w zagadnieniach zarządzania uprawnieniami i tożsamością.

Zobacz również:

  • Vantage DC otwiera w Warszawie kampus

Techniczne aspekty związane z autoryzacją użytkowników i administrowaniem ich kontami, szczególnie w przypadku dużych firm mają charakter priorytetowy. Analitycy Gartnera podają, że 30-40 proc. zgłoszeń do HelpDesków dotyczy spraw związanych z zarządzaniem hasłami. Przeciętny użytkownik dokonuje 14 takich zapytań rocznie. Badania przeprowadzone przez PricewaterhouseCoopers pokazują zaś, że pracownicy spędzają dziennie ok. 16 minut na operacjach logowania i uwierzytelniania.

Warszawskie seminarium będzie początkiem cyklu spotkań, organizowanych pod wspólną nazwą "Identity & Access Management Roadshow". Kolejna tego typu impreza planowana jest już na październik tego roku (11.X. w Kijowie).

Więcej na ten temat można znaleźć tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200