O rewolucji w przepisach w czasie Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych

28 stycznia br. obchodzony jest Europejski Dzień Ochrony Danych Osobowych. Obchody tego dnia odbędą się nie tylko w Polsce, ale również w Brukseli. Tematem przewodnim obchodów w Brukseli będzie rewolucja w unijnych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych i prawa do prywatności.

Z nieoficjalnych jeszcze informacji wiadomo, że dzisiejsza dyrektywa o ochronie danych osobowych ma zostać zastąpiona rozporządzeniem, które państwa członkowskie UE będą zobowiązane stosować bezpośrednio. Jeśli tak się stanie, będzie to początek rewolucji w unijnych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych i prawa do prywatności. Zapowiadane od dłuższego czasu przez Komisję Europejską zmiany mają być odpowiedzią na postęp cywilizacyjny, a także umożliwić rozwiązanie problemów związanych z wykorzystywaniem nowoczesnych technologii.

Rok 2012 będzie okresem intensywnych prac nad projektem nowych ram ochrony danych osobowych Unii Europejskiej z udziałem wszystkich organów Unii Europejskiej. Ze względu na rewolucyjny charakter planowanych zmian i ich znaczący wpływ na przyszłość ochrony prywatności w Europie, tym bardziej potrzebny jest aktywny udział Polski w pracach legislacyjnych na poziomie UE, w tym również Parlamentu Europejskiego. Dlatego tematem przewodnim obchodów tegorocznego Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych w Brukseli będzie rewolucja w unijnych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych i prawa do prywatności.

Z kolei na polskie obchody przypadającego 28 stycznia Europejskiego Dnia Ochrony Danych Osobowych tradycyjnie już złożą się spotkanie GIODO z polskimi posłami do Parlamentu Europejskiego i uroczyste spotkanie z polskimi posłami do Parlamentu Europejskiego, europejskimi rzecznikami ochrony danych osobowych, przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz innych polskich i unijnych instytucji w Brukseli.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200