O legalności Linuxa dopiero za rok

SCO zwróciło się do sądu w Utah o przełożenie terminu rozprawy w sprawie z IBM o kolejne pięć miesięcy. Jeżeli sąd przychyli się do wniosku wyrok może zapaść nie wcześniej niż w połowie września 2005 r. SCO motywuje swój wniosek "opóźnieniami" w dostarczaniu potrzebnych informacji, obarczając winą IBM.

Zdaniem obserwatorów, wniosek SCO Group nie jest niespodzianką , a firmie zależeć będzie na jak najdłuższym przeciąganiu procesu. SCO wymaga często ogromnej ilości materiałów m.in. listy zawierającej każdą wersję Unixa jaką kiedykolwiek opracował Big Blue. IBM nie jest w stanie sprostać niektórym żądaniom SCO - uważa jeden z analityków. Przypomnijmy, że roszczenia SCO w procesie siegają 5 mld USD.

Z kolei sąd okręgowy w Delaware postanowił wstrzymać proces rozpoczęty na wniosek Red Hata przeciwko SCO, odrzucając jednocześnie wniosek o oddalenie sprawy. Sąd uznał, że kluczowe kwestie tego procesu są rozpatrywane przez sąd w Utha w sprawie SCO-IBM i nie widzi potrzeby prowadzenia dwóch podobnych postępowań. SCO przyjęło z zadowoleniem tą decyzję, argumentując, że w ten sposób skoncentruje swe wysiłki wyłącznie na procesie z IBM.

Zobacz również:

  • macOS 13.4 - problemy z kompatybilnością z aplikacjami
  • Poprawki błędów od Apple - iOS/iPadOS i visionOS zaktualizowane

Red Hat wystąpił przeciw SCO Group w sierpniu 2003 r., domagając się, aby SCO zaprzestało szerzenie informacji, że system Linux powstał w wyniku nielegalnego wykorzystania kodu Unix.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200