Nvidia zapowiada układ Tegra-next

Nvidia ujawni szczegóły budowy kolejnej wersji mobilnego układu scalonego Tegra (któremu nadał roboczą nazwę Tegra-next) na konferencji Hot Chips w Cupertino (USA). Tegra-next zastąpi układ scalony Tegra X1, którego premiera miała miejsce w 2015 roku.

Wiele wskazuje na to, że układ Tegra-next będzie klonem zaprezentowanego wcześniej przez firmę Nvidia układu znanego pod roboczą nazwą Parker, który wszedł w skład samochodowego komputera Nvidia Drive PX2.

Nvidia pokazała ten komputer w styczniu tego roku na targach CES, mówiąc wtedy iż instaluje w nim układ Tegra kolejnej generacji. To właśnie ten układ wchodzi w skład wielu komputerów sterujących pracą autonomicznych samochodów, które są w stanie rozpoznawać otoczenie. Układy scalone Tegra kupuje też Google, instalując je w tablecie Pixel C.

Zobacz również:

  • "Dostajemy 200 stopionych kart RTX 4090 miesięcznie". Serwis ostrzega
  • Canva dokonuje największego przejęcia w pościgu za Adobe

Wspomniany wcześniej układ Parker jest wytwarzany przy użyciu technologii 12 nanometrów (proces FinFET) i zawiera sześć rdzeni. Cztery bazują na architekturze Cortex-A57 (ARM), a dwa to firmowe rdzenie znane pod nazwą Denver2. Układ zawiera też procesor grafiki bazujący na architekturze Pascal, ten sam który Nvidia instaluje w graficznych modułach GeForce GTX1080, 1070 i 1060.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200