Nvidia i Foxconn będą wspólnie budować tzw. „fabryki sztucznej inteligencji”

„Fabryki AI” to centra danych z infrastrukturą specjalnie zbudowaną do przetwarzania, udoskonalania i przekształcania ogromnych ilości danych w cenne modele AI i tokeny.

Siedziba Nvidii w Santa Clara w Kalifornii, USA. Foto: Supplied Art

Producent chipów Nvidia i największy na świecie producent kontraktowy Foxconn rozpoczynają współpracę w celu rozpoczęcia budowy fabryk sztucznej inteligencji na całym świecie.

Fabryki AI to centra danych z infrastrukturą specjalnie zbudowaną do przetwarzania, udoskonalania i przekształcania ogromnych ilości danych w cenne modele i tokeny AI, założyciel i dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang oraz prezes i dyrektor generalny Foxconn Young Liu, powiedzieli podczas „czatu przy kominku” na Hon Hai Tech Day w Tajpej. „Pojawił się nowy rodzaj produkcji - produkcja inteligencji. A centra danych, które ją produkują, są fabrykami sztucznej inteligencji”, powiedział Huang w oświadczeniu, dodając, że infrastruktura centrum danych będzie obejmować przyspieszoną platformę obliczeniową Nvidii - najnowszy superchip GH200 Grace Hopper i oprogramowanie korporacyjne AI firmy Nvidia.

Zobacz również:

  • OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI
  • Foxconn wykorzysta chipy Nvidii do budowy platform dla pojazdów samojezdnych

Oczekuje się również, że Foxconn zbuduje dużą liczbę systemów opartych na sprzęcie, oprogramowaniu i stosie sieciowym Nvidii dla swoich globalnych klientów, którzy chcą tworzyć i obsługiwać własne fabryki sztucznej inteligencji. „Dzięki tym systemom klienci Foxconn mogą wykorzystać akcelerację obliczeniową Nvidia do świadczenia usług generatywnej sztucznej inteligencji, a także wykorzystać symulację do przyspieszenia szkolenia autonomicznych maszyn, w tym robotów przemysłowych i samojezdnych samochodów”, napisały firmy we wspólnym oświadczeniu.

Sam Foxconn rozważa możliwość wyposażenia swoich zakładów produkcyjnych w układy Nvidii.

„Fabryka sztucznej inteligencji ze stosem Nvidia może dać Foxconnowi możliwość przeprowadzania szkoleń i wnioskowania w zakresie sztucznej inteligencji, usprawniania przepływów pracy w fabryce i przeprowadzania symulacji w świecie wirtualnym przed wdrożeniem w świecie fizycznym”, poinformowały firmy, dodając, że symulacja całego potoku robotyki i automatyzacji od końca do końca zapewnia Foxconnowi ścieżkę do wzrostu wydajności operacyjnej, oszczędzając czas i koszty.

Obecnie Nvidia dominuje na rynku chipów AI, napędzanym przez popyt na generatywną sztuczną inteligencję.

Źródło: Infoworld

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200