Nowy właściciel chce przywrócić Novellowi dawny blask

Attachmate zamierza tchnąć drugie życie w przejęte wraz z Novellem rozwiązania. Ma temu służyć segmentacja produktów w biznesowych działach grupy.

Pod koniec kwietnia 2011 Attachmate Group zakończył warte 2,2 mld USD przejęcie Novella. Po zakończeniu transakcji z firmy odeszli menedżerowie najwyższego szczebla, w tym jej szef Ron Hovsepian. Od ogłoszenia zakupu przedstawiciele Attachmate powtarzali wielokrotnie, że zamierzają rozwijać produkty Novella zgodnie z jej wcześniej ustalonymi planami.

Dawny pionier systemów sieciowych przez nowego właściciela jest teraz określany jako "lider rozwiązań klasy Intelligent Workload Management". Centrala działu rozwoju produktów Novella zostanie przeniesiona z Waltham w stanie Massachusetts do Provo, w stanie Utah, pierwszej siedziby Novella.

Na czele działu produktów Novella w Grupie Attachmate stanął Bob Flynn. Jego zdaniem, systemy takie jak ZenWorks, GroupWise, File Management Suite, Open Enterprise Server oraz Vibe, czyli produkty do wspierania pracy końcowych użytkowników, mogą znacznie lepiej się sprzedawać. "Ich potencjał technologiczny jest niewykorzystany" - dodaje Bob Flynn, który w Attachmate pracuje od 1998 r. "Technologie Novella zasługują na więcej zainteresowania niż do tej pory. I zamierzamy to zainteresowanie zwiększyć" - zapowiada.

W skład Attachmate Group wchodzą jeszcze trzy inne działy biznesowe: dział systemu SuSE Linux, także przejętego z Novellem; dział narzędzi do zarządzania NetIQ oraz dział oryginalnych rozwiązań Attachmate. W skład tych ostatnich wchodzą aplikacje do emulacji terminalowej, narzędzi mainframe czy systemów fraud management. Ostatniemu działowi także przewodzi Bob Flynn. Działem SuSE kieruje zaś Nils Brauckmann.

Oprogramowanie Novella do zarządzania tożsamością, zarządzania bezpieczeństwem oraz centrami danych trafi do firmy NetIQ. Będą to m.in.: Identity Manager, Cloud Security Service, Sentinel, Cloud Manager and Operations Center. NetIQ kieruje Jay Gardner. Wszyscy trzej - Jay Gardner, Nils Brauckmann oraz Bob Flynn - odpowiadają przed Jeffem Hawnem, szefem Attachmate Group, która kontroluje cztery wspominanie działy biznesowe.

"Zgrupowanie oferty firmy w czterech działach przełoży się na większą efektywność i pozwoli skoncentrować wysiłek rozwoju i sprzedaży produktów poszczególnych linii. Dotyczy to w szczególności rozwiązań Novella. Ma to doprowadzić do przywrócenia mu dawnej wartości i pozycji" - mówi Bob Flynn. Reorganizacja Novella przyniesie cięcia etatów. Nie ujawniono jednak skali zwolnień.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200